Dziś na fali jest firma THQ. Nie dość, że kilka chwil temu zapowiedzieliśmy ich Space Marine, to teraz do tego tytułu dołącza Homefront. Produkcja ta jest strzelanką ukazaną z perspektywy pierwszej osoby. W grze, która zostanie wydana na pecetach i konsolach Xbox 360 oraz Playstation 3 weźmiemy udział w konflikcie między koreańską armią a siłami zbrojnymi USA.

Według twórców Homefront w 2027 roku Ameryka Północna nie będzie w stanie zaspokoić wciąż rosnącego zapotrzebowania na paliwa i energię co doprowadzi do zapaści ekonomicznej w tym kraju. Słabość USA wykorzysta Korea Północna, która zaatakuje stolicę hamburgera. Jako gracz wcielamy się w członka amerykańskiego ruchu oporu, przeciwstawiającego się koreańskiemu najeźdźcy. Brzmi ciekawie? Naszym zdaniem tak. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie posunięcia z kraju, zabawiającego się bronią atomową.

Autorem scenariusza Homefront jest niejaki John Milius, którego znamy z serialu Rome i filmu Czas Apokalipsy. Człowiek wymyślił słynne powiedzenie „Uwielbiam zapach napalmu o poranku”. O fabułę gry możemy więc być spokojni. A co z całą resztą tej produkcji? Tego dowiemy się zapewne już w przyszłym tygodniu kiedy to rozpocznie się tegoroczne Electronic Entertainment Expo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Północni Koreańczycy powoli staja się nowymi nazistami, najpierw występowali jako źli w Mercenaries, potem Crysis a teraz Homefront.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here