Opublikowano je w ostatnim zestawieniu finansów korporacji. Wynika z niego, że do sklepów na całym świecie trafiło już trzynaście milionów kopii Grand Theft Auto IV w wersjach na PC, Xboxa 360 i Playstation 3 (tę samą kwotę podaje się też jako liczbę sprzedanych egzemplarzy gry). Sprzedaż na konsolach miała się rozłożyć mniej więcej po równo. Tak przynajmniej twierdzi zarządzający finansami firmy Lainie Goldstein.

Niestety Take-Two nie wypowiedziało się na temat dodatku The Lost and Damned (recenzja tutaj), ale zdaniem analityków pobrano go już ponad milion razy.

Jednocześnie uzupełniono informację opublikowane przez nas jakiś czas temu. Wynika z nich, że drugi dodatek do „symulatora gangstera” powinien się znaleźć w sklepach przed końcem roku fiskalnego Take-Two czyli do ostatniego dnia października. Wcześniej zapowiadano jedynie premiery innych potencjalnych przebojów takich jak Bioshock 2, Mafia 2 i Borderlands. Teraz dołączyło do nich nienazwane DLC i Red Dead Redemption.

Niejako przy okazji niektóre serwisy internetowe postanowiły pójść w ślady wczorajszej gwiazdy – witryny Kaputik. Tym razem błysnęła redakcja Playstation Insider. Powołując się na anonimowe informacje zapowiedziała ona premierę pudełkowej wersji obu dodatków. Ta miałaby zostać wydana w przyszłym roku zarówno na Xboxie jak i PS3. Podobno wyceniono ją już na 40$. Gwiazda Rocka oczywiście nie skomentowała tej plotki. Zróbcie to więc wy. My jakoś nie jesteśmy w nią w stanie uwierzyć, choć na oba dodatki wydane na płycie zapewne wydalibyśmy swoje oszczędności.

Te na pewno przydadzą się Take-Two. Choć firma w okresie rozliczeniowym zakończonym 31-go stycznia zwiększyła swój dochód z 240,4 milionów dolarów w roku ubiegłym do 256,8 milionów w obecnym, to jej całkowite straty wzrosły z 38 do 50 milionów „martwych prezydentów”. Korporacja twierdzi, że wynika to ze stale rosnących kosztów marketingu, pomocy prawnej i inwestycji w badania i rozwój nowych technologii. Czyli musimy głosować portfelem na Take-Two jeśli chcemy, by drugi dodatek do GTA IV i kolejna odsłona gry były jeszcze lepsze i ładniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. No coz nie sadze, ze The Lost and Damned oraz drugi DLC ktory wyjdzie na klocka kiedykolwiek pojawi sie na konsoli SONY. Moze ewentualnie wyjdzie cos zupelnie nowego. A najbardziej prawdopodobna mozliwosc to nowe GTA . Co wy o tym sadzicie?

    • A najbardziej prawdopodobna mozliwosc to nowe GTA .

      No to poczekasz jeszcze przynajmniej ze 2-3 lata. No chyba ze zaczna trzaskac „klony” w stylu Vice City Stories itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here