Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat oblegania twierdz, wielkich bitew, które zobaczymy grając w Age of Conan. Osoby należące do dużych gildii będą mogły zdobywać potężne zamczyska (w oryginale ‘battlekeep'). Znajdziemy w nich kowali, stajnie, sklepy alchemików czy uniwersytety. Wszystkie dadzą nam możliwość ulepszania jakiejś dziedziny, umiejętności. Podano tu przykład stajni, która zwiększa tempo podróży o dziesięć procent. Aby utrzymać twierdze będziemy jednak musieli bić się z innymi graczami, gildiami o surowce i strefy wpływów.

Mniejsze gildie mogą zajmować fortece, które nie wymagają zbyt licznej obsady. Pojedynczy wojownicy mogą zaś zaciągnąć się do oddziałów najemników i dla chwały i pieniędzy walczyć u boku im podobnych śmiałków. Drużyny najemnych wojaków muszą jednak być opłacane z kasy gildii.

Ataki na zamki można przeprowadzać jedynie w określonych porach dnia (w oryginale ‘attack windows'). Ma to zapobiec występowaniu sytuacji, w których banda barbarzyńców cierpiących na bezsenność atakuje fortece w chwili, gdy połowa ich obsady śpi w prawdziwym świecie. Nasza gildia sama może jednak ustawiać liczbę wspomnianych „attack windows”. Im więcej ich mam i im więcej odeprzemy ataków tym więcej zdobędziemy punktów. Te będą liczone w specjalnej tabelce, która daje nam dostęp do dwudziestu „poziomów doświadczenia”. Każdy z nich da nam wyjątkowe umiejętności i tytuły. Oczywiście w trakcie oblężeń będziemy mogli budować potężne machiny, które sprawią, że mury zamków runą niczym domki z kart wystawione na działanie tornada.

Nas martwi w tej chwili tylko jedna rzeczy. Autorzy Age of Conan karmią nas takimi smakowitymi informacjami-kąskami a do premiery ich dzieła zostało jeszcze kilka miesięcy. Chcielibyśmy wypróbować wielkich bitew już teraz. A wy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Jezeli z powodzeniem zaimplementuja wiecej podobnych funkcji to gra zje WoW na sniadanie (rozgrywka, choc popularnoscia nie koniecznie)

  2. O no to powinno przyciągnąć graczy ;] . Zajmowanie zamków , fortec i tym podobnych , oblężenia , wojny walka o swoje . . . No to może być ciekawa gra na dlugi czas ;]. No i racja bo ta gra może być konkuręcją dla Lineage i WoWa ;] .

  3. ja sie na betatesty zapisalem, moze sie uda kto wie 😉 w miedzyczasie robie przerwe od vanguarda i chce popykac – nomen omen valhalla mnie ku temu sklonila – w lotra 🙂

  4. Widziałem nagrania z Lipska i muszę powiedzieć, że gra wyglądała dość żałośnie. „Blue flag has been taken”? Wydawało mi się, że mamy do czynienia ze światem Conana, a nie Unreala. . . A oblężenia i „rewolucyjny” (dla MMO) system walki to dla mnie przede wszystkim krzykliwe „features”, które wcale nie znaczą, że gra będzie dostarczała rozrywkę. Z tego, co obserwuję, wydaje mi się, że FunCom za bardzo skupił się na realizmie i na aspektach, które wyglądają dobrze na papierze, a za mało na tym, co czyni grę grywalną. Chwalę ich próby, ale do pewnego stopnia przypominają mi się zmagania panów i pań z Climax z ich wersją Warhammera Online, która ostatecznie nigdy nie powstała. Chociaż fanem Conana nie jestem, to miałem nadzieję, że tytuł ten okaże się sukcesem, ale w zasadzie od czasu, kiedy usłyszałem więcej o ich systemie walki, moje oczekiwania wobec niego stale maleją.

  5. Wiem jedno dobrej gry nie robi sie w rok czy dwa lata. Lista ficzerow jest imponujaca, niestety obawiam sie ze gra bedzie zwykle przecietna. Jak pisze requiemourn – dużo rzeczy dobrze wyglada na papierze, ciekawe jak z ich realizacja w Funcom (lol?)

  6. mnie nie podoba pomysł z złodziejstwem ze można okradać innych a słabsi gracze co zostaną okradzeni wynajmują łowce nagród który ściga złodzieja i wsadza go za kratki gdzie musi dźwigać kamienie a okradziony sie może publicznie z niego naśmiewać ten pomysł damnie nie wypali

  7. Trhell – to akurat pomysl w 100 % sciagniety z ulitmy. Jest bardzo dobry. Dosc mam przyjaznych gierek typu wow, gw itd. w ktorych postaci zabitych nie mozna lootowac, a o kradziezy nie moze byc mowy. A dlaczego tak jest ? Zeby dzieciak neo nie potrafiacy myslec nie przestal placic abonamentu. Dosc tego! Zlodziejstwo to super patent – wiem bo widzialem to w akcjil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here