Kojarzycie studio deweloperskie 2015? Ta założona przez Toma Kudirka w 1997 firma początki miała dość skromne – zaczęli od dodatku SiN: Wages of Sin na zlecenie Activision. Największym sukcesem dewelopera był wydany w 2002 roku Medal of Honor: Allied Assault. Niestety potem część ekipy przeniosła się do Infinity Ward i stworzyli serię Call of Duty. Kudirka i ekipa mimo problemów wydali jeszcze umiejscowioną w Wietnamie Men of Valor. Niestety gra nie osiągnęła nawet części popularności MoH. Firma zaczęła podupadać i od czasu MoV zapadła w letarg. Dziś wiemy, że anonimowy inwestor wpompował w firmę kilka milionów dolarów. Dzięki temu 2015 otworzy nową filię „Tornado Studios” która zajmie się grami przeznaczonymi na rynek masowy w tym produkcjami „casual”. Marką „2015” nadal będą sygnowane „hardkorowe” gry z gatunku First Person Shooter. Pierwszy tytuł dla niedzielnych graczy pojawić się ma na rynku w 2009 roku w gorącym okresie przedświątecznym. Niestety nie podano na jakie platformy ma być przeznaczona nowa produkcja.

Nie musimy chyba dodawać, że o nowych grach FPS nawet nie wspomniano. Nie możemy zatem chyba liczyć w najbliższym czasie na drugą część przygód dzielnego żołnierza korpusu Marines Deana Sheparda z którym przedzieraliśmy się przez dżunglę w grze Men of Valor

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Mi się najlepiej i tak grało w pierwszego Medal of Honor. Późniejsze jakoś za bardzo się powtarzały, po Frontline nic już z tej serii nie tknąłem. Chociaż z jedynki najwyraźniej pamiętam przerewelacyjną oprawę dźwiękową. To było rzeczywiście COŚ, jak na tamte czasy.

  2. faktycznie to men of valor nie mogło być takie złe. Nawet animacje jak na tamte czasy są lepsze niż w STALKER Clear Sky, przynajmniej jeśli chodzi o rzucanie granatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here