Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, ale to trochę wstyd, że tak dobry action-rpg jakim był Titan Quest nie zainteresował fanów gier. Jakiś czas po wydaniu tej produkcji jej twórcy (studio Iron Lore) musieli zakończyć działalność. Nieźle się nam wtedy oberwało od jednego z pracowników THQ – widać nie tylko nam podobał się Titan Quest.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dziś dowiedzieliśmy się, że byli pracownicy Iron Lore założyli nowe studio nazwane Crate Etertainment. Działalność rozpoczęli od wykupienia praw do gry, nad którą pracowali przed zamknięciem swojej firmy. Tytułem tym jest Black Legion. Zostanie on wydany na Xboxie 360 i jak mówią jego twórcy ma być bardziej dojrzałą i mroczną wersją Titan Quest. W tej chwili wersje demonstracyjne gry rozsyłane są do potencjalnych dystrybutorów. Wkrótce powinniśmy więc dowiedzieć się czegoś nowego na temat tego produktu. Już na zakończenie dodamy, że Crate Entertainment pracuje także nad drugim projektem, o którym w tej chwili nie chcą nic powiedzieć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

 1. TQ był świetny. Wciągnął mnie na długie tygodnie. Mam nadzieję, że pomimo swej niechęci do PC zdecydują się jednak na port.

 2. hmmmm TQ jest przegięcie wypasiony jak dla mnie i miłoby było gdyby wyszedł również na PC, mam iksa ale jakoś na padzie grać w grę tego typu ?. . . na Diablo 3 to niewiadomo jak długo poczekamy a to by trochę ostudziło zapał niejednego gracza.

  • Grałem w TQ. Był strasznie nudny 🙁

   A Diablo to niby porywal? Praktycznie takie same gry, tylko odrobine inna historia. Diablo stalo sie popularne bo bylo chyba pierwsza tego typu gra sieciowa.

   • A Diablo to niby porywal? Praktycznie takie same gry, tylko odrobine inna historia. Diablo stalo sie popularne bo bylo chyba pierwsza tego typu gra sieciowa.

    boro rozwaliłeś mnie, Diablo miał. . diabelnie dobry klimat i zawsze był nowatorski, muzyka świetnie współgra z grą i nie jest męcząca, wstawki filmowe b. dobre, długo by jeszcze wymieniać. Gry „praktycznie takie same” a jednak jedna jest kultowa a druga odeszła w zapomnienie więc gdzieś jest różnica prawda?

    • boro rozwaliłeś mnie, Diablo miał. . diabelnie dobry klimat i zawsze był nowatorski, muzyka świetnie współgra z grą i nie jest męcząca, wstawki filmowe b. dobre, długo by jeszcze wymieniać. Gry „praktycznie takie same” a jednak jedna jest kultowa a druga odeszła w zapomnienie więc gdzieś jest różnica prawda?

     Gdyby TQ wyszedl pierwszy to nie jestem pewien czy Diablo by zdobylo wieksza popularnosc. Wiele gier jest kultowych z prozaicznych powodow, takich jak kolejnosc wydawania. Jest takie powiedzenie, ze lepiej byc pierwszym niz lepszym.

 3. Titan Quest byl super ale tylko Singleplayer !! Multiplayer byl do kitu z powodu cziterow i praktycznie calkowitego braku zabezpieczen (porownujac do Closed Battle Netu Blizzarda).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here