Pamiętacie jeszcze Titan Quest? Naszym zdaniem to jeden z najlepszych klonów Diablo. Do tej pory kopia tej produkcji stoi w pierwszym rzędzie w naszej kolekcji gier. Jej twórcy, po rozwiązaniu studia Iron Lore Entertainment, założyli nowe, które nazwano Crate Entertainment. Firma ta dziś zapowiedziała grę action-RPG Grim Dawn, którą na początku przyszłego roku w akcji sprawdzą posiadacze pecetów. Już w tej chwili można jednak złożyć pre-order na ten tytuł. Dystrybuowana cyfrowo produkcja będzie kosztowała 20 dolarów (lub 48 za „Legendary Fan Edition”).

Grim Dawn ma być duchowym następcą Titan Quest wykorzystującym mocno zmodyfikowany silnik z drugiej z wymienionych gier. W nowej produkcji przenosimy się do mrocznego świata Cairn. W uniwersum tym rasa ludzka została zdziesiątkowana przez tajemniczych obcych traktujących ciała ludzi jako surowiec. Mimo to niedobitki ludzkości walczą z najeźdźcami wykorzystując jedyną znaną i skuteczną broń – sól. Ważnym surowcem staje się też żelazo, które zastępując złoto, stało się oficjalną walutą.

Tak w skrócie przedstawia się fabuła gry. Wiemy jednak o wiele więcej. Grim Dawn pozwoli nam wcielić się w przedstawiciela jednej z pięciu profesji. Każda z nich będzie posiadała kilka drzewek umiejętności. Dodatkowe profesje będą wydawane w formie mikrododatków. Wielbiciele elektronicznej rozrywki będą mogli zbierać schematy broni, które następnie zbudują, a na ich podstawie w dalszej części gry skonstruują jeszcze potężniejsze przedmioty. Prawdopodobnie w trakcie gry będziemy mogli wejść na dwusetny poziom doświadczenia. Grim Dawn ma także wspierać rozgrywki sieciowe.

Niestety zapowiedzi gry nie towarzyszyły ani fotki ani materiały filmowe. Crate Entertainment obiecuje jednak, że już wkrótce zdradzi kolejne sekrety swojego nowego dzieła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. a ja się upierdliwie przyczepie do tytułowania TQ najlepszym klonem diabełka. . . tytuł Revenant coś mówi? 🙂

    Oczywiście, że mówi. Mimo to uważam, że Titan Quest był lepszy 🙂

    • Oczywiście, że mówi. Mimo to uważam, że Titan Quest był lepszy 🙂

      puki nie jestem jeszcze imperatorem to możesz tak uważać :Da serio (?) to miałem dużo lepszy ubaw grając w ożywieńca ( system walki, fajne składanie czarów i normalne rpgowe dobieranie umagicznionego odzienia) niż w TQ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here