Ta afera zasługuje chyba na wpis do Księgi rekordów Guinnessa. Po czterech latach zakończyły się perypetie ze słynnym modem Hot Coffee zawartym w grze Grand Theft Auto: San Andreas. Ugoda przewiduje zapłatę 20 milionów (z ogonkiem) dolarów inwestorom, którzy złożyli pozew. Część tej kwoty wypłaci samo Take-Two, ale 15,5 miliona dolarów pokryje firma ubezpieczeniowa. Hot Coffe sprawił, że San Andreas został na pewien czas wycofany ze sklepowych półek, a sama gra dostałą oznaczenie AO (Adults Only). Rozsierdziło to inwestorów, którzy złożyli pozew przeciwko wydawcy twierdząc, że naraził ich na straty finansowe. Prezes T-T, pan Strauss Zelnick stwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że jego firma jest zadowolona z zawartej ugody.

To nie wszystkie informacje dotyczące Take-Two. Na konferencji prasowej na której sam prezes przedstawiał wyniki finansowe firmy zapytany o GTA V Zelnick stwierdził, że „niczego nie zapowie”. Odpowiedź była nieco dłuższa i dla zachowania klimatu cytujemy ją w oryginale:

“We're not going to announce it. We're not going to announce when we're going to announce it. And we're not going to announce the strategy about announcing it or about when we're going to announce it either, or about the announcement strategy surrounding the announcement of the strategy.Any other questions?”

Są też pewne konkrety. T-T potwierdziło, że w pierwszej połowie przyszłego roku możemy się spodziewać kilku wielkich tytułów. Między lutym, a czerwcem 2010 możemy się spodziewać premier gier Bioshock 2, Max Payne 3, Red Dead Redemption oraz Mafia II.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że część z tych produkcji miało oryginalnie pojawić się jeszcze w 2009 roku, ale T-T przeanalizował o sytuację rynkową i postanowiło poczekać na „lepsze warunki dla wydawców”. Nieoficjalnie chodzi o premierę Modern Warfare 2, której boją się chyba wszyscy w branży. To pewnie przez te gogle noktowizyjne!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here