Atmosfera w trakcie przeprowadzania wywiadu idealnie pasowała do gry pokazywanej w pomieszczeniu przylegającym do tego, w którym rozmawialiśmy. Poszczególne słowa wypowiadane przez przedstawiciela Epic Games zagłuszał huk wystrzałów z broni palnej. Przez te kilka chwil czuliśmy się prawie tak jakbyśmy byli na froncie czy w grze Gears of War 2. Można jedynie żałować, że na przeprowadzenie wywiadu mieliśmy troszkę ponad dziesięć minut, a czasem tym musiały podzielić się cztery osoby. Clifford był w bardzo dobrym humorze i było widać, że z chęcią (ok, to już nasze domysły) odpowiedziałby na większą ilość pytań. Oto te, które udało nam się zadać:

Valhalla: Podobno powiedziałeś kiedyś, że nigdy nie zrobisz gry z serii Cooking Mama. Jeśli musiałbyś wybierać, a nie robiłbyś Gears of War nad jaką grą chciałbyś pracować?

Clifford Bleszinski: To byłaby gra zatytułowana Killing Mama (śmiech). A tak na serio, jestem wielkim fanem science-fiction. Kiedy dorastałem oglądałem filmy typu Alien, Aliens i Predator, a nawet remake'i horrorów takich jak Mucha, From Beyond i seria Evil Dead. Teraz jestem w sercu gatunku, który kocham, ale gdyby ktoś machnął czarodziejską różdżką i nie byłoby Gears of War, to może zrobiłbym coś bardziej przyjaznego, dla całej rodziny, ot tak dla zabawy. Zdecydowanie nie byłaby to jednak gra o gotowaniu.

Wiesz rzecz w tym, że kiedy siedzisz przez dwa lata nad grą, pracujesz nad wyważeniem poszczególnych elementów, szatkowanie cebuli nie jest czymś co rano ściągnie mnie z łóżka. Szatkowanie Locustów – zdecydowanie tak.

Valhalla: Czy macie już gotowy scenariusz całej trylogii Gears of War? Czy wiecie już jak gra się skończy?

C.B.: Wiem jak kończy się Gears of War 2, ale nie mogę ci powiedzieć. Wiesz, zawsze mamy pomysły dotyczące tego, co zrobimy w swoich nadchodzących produktach, mamy plany. W tej chwili nie ogłoszę jednak niczego związanego z Gears of War 3 ani żadnym innym produktem, który wydamy w przyszłości.

Po prostu ciężko w tej chwili coś powiedzieć. Ja nigdy nie chciałem tak prosto z mostu stwierdzić, że Gears of War będzie trylogią. Błędem jest mówienie, że twoja gra będzie trylogią ponieważ sprawia to, że szczególnie gracze przybierają taką defensywną postawę. „O, serio? Mówisz, że twoja gra będzie trylogią? No to zobaczymy jak poradzi sobie na rynku”.

Zobaczymy co stanie się z drugą częścią gry, mamy nadzieję, myślimy, że będzie dużym wydarzeniem, trzymamy za nią kciuki, ale do czasu gdy zobaczymy dane dotyczące ilości wysłanych do sklepów kopii i oceny wystawione w recenzjach nie zaczniemy działać w temacie jakiegokolwiek produktu, który mamy zamiar wydać w przyszłości.

Valhalla: Pomówmy o fajnych (w oryginale „cool”) pomysłach. W pierwszych Gearsach mamy piłę łańcuchową i curbstomb. Microsoft z początku ponoć nie bardzo lubił te pomysły, mieli do nich zastrzeżenia. Czy możesz mi powiedzieć które cechy Gears of War 2 nazwałbyś „zabójczymi” (w oryginale „killer features”)? Miotacz ognia? Meat-shield?

C.B.:Od dawna nie widziałem już takiego manewru jak meat-shield (osłanianie się przed ostrzałem za pomocą ciała żywego przeciwnika przyp. red.) w grze akcji. Zdaje się, że ostatnią grą, która pozwalała ci brać zakładnika było Dead to Rights…wiesz wykorzystywać jakąś postać przeciwko jej kumplom. Z reguły z tą opcją spotykamy się w skradankach takich jak Metal Gear czy Splinter Cell. Dla mnie jest to więc bardzo dobra dodatkowa opcja w gatunku gier takich jak Gears of War, w którym mamy przecież system osłon, a teraz możemy jeszcze używać przeciwników jako osłony. Mam nadzieję, że rzeczy takie jak meat-shield zaczną się od teraz pojawiać w takich grach. Mam również nadzieję, że zaczną je „przygarniać” szybsze shootery.

Valhalla: Która broń jest twoją ulubioną w Gears of War 2?

C.B.:Moją ulubioną bronią w tej chwili jest Vulture. To działko obrotowe. Kiedy je nosisz twoje ruchy są spowolnione, co jest bardzo męczące, ale kiedy wyskoczysz zza osłony i rozkręcisz broń, to wystarczy, że nakierujesz ją na kogoś dosłownie na pół sekundy i wtedy prach (Clifford wydaje z siebie dźwięk rozpadającego się na kawałki ciała przyp. red.) po prostu wybuchają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

 1. Przepraszam, że tym razem taki mało wnoszący komentarz, ale. . . .

  (Clifford wydaje z siebie dźwięk rozpadającego się na kawałki ciała przyp. red. )

  Katmay, zabiłeś mnie tym przypisem xDBtw, proponuję zacząć na Cliffiego mówić „panicz Clifford” 😉

 2. „Bożeszty mój” jak ja czekam na TO, jeszcze nieco ponad miesiąc. . . tylko czy kolekcjonerskie czy nie ? Oto jest pytanie moje panie,,,

 3. Od listopada wysyp megahistów, skąd tyle kasy wziąć? Gears of War 2, Fallout 3, Far Cry 2, Fable 2, jak nic nie było od premiery GTA 4 tak nie było ale teraz już wystarczy przetrwać październik. Weźmie się jedną gierkę zaraz po premierze i zanim się przejdzie to reszta już trochę stanieje, potem drugą itd. :)Zauważyliście, że wymieniłem 5 gier i każda z nich jest kontynuacją? No ale wpadłem na jeszcze jeden hit, który nią nie jest – Left 4 Dead, też chyba w listopadzie ma wyjść.

 4. A pamietacie jeszcze jak pan Bleszynsky 😀 mowil w zeszlym roku ze teraz to oni juz znaja doskonale 360 i wycisna przy produkcji nastepnej czesci z niego ostatnie soki. Hmmm, czyzby GoW 2 byl tym wyciskaczem, czyzby te drobne kosmetyczne zmiany w tej czesci to maks konsoli?

 5. Wydaje mi się, że tak może być. Patrząc na jedynka w Full HD ciężko mi sobie było wyobrazić, że jakaś gra może jeszcze ładniej wyglądać. I okazuje się, że to prawda. No ale na PS3 i tak do tej pory nie było ładniejszej gry od GoW więc nie ma co biadolić.

 6. Jakby mnie mama i tata nazwali Clifford to też bym robił gry o złych obcych eksterminujących rodzaj ludzki. Ale dali mi Leszek więc zostanę prezydentem, albo rzekomo agentem 😉

 7. Dla mnie jeśli Cliffy w każdej przyszłej części GOW (nie mylić z god of war:) utrzyma ten sam wysoki poziom to tą swoją epopeje może ciągnąć w nieskończoność. Jeśli 2 część nie ukaże się na pc, na ps3 nie wspominając to najnormalniej w świecie zakupie 360 bo w końcu będzie to pierwsza gra której będę zazdrościł posiadaczom maszynki microsoftu. Fajna pomysł z predatoro/ skarjio podobnym locustem 🙂

  Wydaje mi się, że tak może być. Patrząc na jedynka w Full HD ciężko mi sobie było wyobrazić, że jakaś gra może jeszcze ładniej wyglądać. I okazuje się, że to prawda. No ale na PS3 i tak do tej pory nie było ładniejszej gry od GoW więc nie ma co biadolić.

  pomijając kilka tytułów które w mojej opinii już dawno przebiły poziom x’owego gears to sam epic wydał przecież ut 3 na ps3 które chodziło na dodatkowo naszpikowanym enginie tej gry. Graficznie to samo 😛

  Ale dali mi Leszek więc zostanę prezydentem, albo rzekomo agentem 😉

  Nasz prezydent jest jaki jest, w końcu przez większość nas wybrany ale w Rosji za takie żarty odnośnie głowy państwa został byś skazany na dożywotni pobyt w przytulnym więzieniu na Syberii, u nas ludzie do niczego nie mają szacunku a później się dziwić że jest jak jest 🙁

 8. epic wydał przecież ut 3 na ps3 które chodziło na dodatkowo naszpikowanym enginie tej gry. Graficznie to samo 😛

  Zdecyduj się czy jest dodatkowo naszpikowany czy graficznie to samo. Nie ma emotikony żalupeel więc nic nie wstawię

  Nasz prezydent jest jaki jest, w końcu przez większość nas wybrany ale w Rosji za takie żarty odnośnie głowy państwa został byś skazany na dożywotni pobyt w przytulnym więzieniu na Syberii, u nas ludzie do niczego nie mają szacunku a później się dziwić że jest jak jest 🙁

  Do mnie pijesz w dwuznaczny sposób to za ten wątek o PS3? To krótko, bo szkoda gadać: brak wyczuwania ironii w tym co czytasz co wiąże się ze strzelaniem gaf jak ta twoja odpowiedź to jak widzę twój główny modus operandi.

 9. Zdecyduj się czy jest dodatkowo naszpikowany czy graficznie to samo. Nie ma emotikony żalupeel więc nic nie wstawię

  W ogólnym wizerunku to samo bo dodatkowe optymalizacje dotyczą jedynie sprawności w wyświetlaniu otwartych terenów które nie rzadko są ikoną ut3 w trybach drużynowych. Jest ich po prostu bardzo dużo. I bez takich docinek jak na końcu tego zdania bo jak na razie sam widać wspominasz z łezką w oku pamiętany wątek o ps3

  Do mnie pijesz w dwuznaczny sposób to za ten wątek o PS3? To krótko, bo szkoda gadać: brak wyczuwania ironii w tym co czytasz co wiąże się ze strzelaniem gaf jak ta twoja odpowiedź to jak widzę twój główny modus operandi.

  Pije a owszem, lecz za stosunek jaki masz do tak poważnej rzeczy. Nie żartuj sobie z takich rzeczy jak prezydent Polskiej RP i nie pisz o poczuciu ironii bądź innych rzeczach bo te w niczym nie ubarwiły braku poczucia smaku twojej wypowiedzi. Na temat newsa już się wypowiedziałem i teraz odcinam się od tej dyskusji gdyż do niczego dobrego ona nie prowadzi :P, zaraz pewnie zostanę nazwany funboyem ( dla odmiany tym razem maszynki microsoftu bo napisałem pozytywną rzecz o gears of war2 na niej niedługo wychodzącą. ) a moja osobowość prześwietlona z chirurgiczną precyzją :D. Za takie dyskusje dziękuje, a teraz idę się rozglądnąć za cenami 360 na allegro, może nawet warto by teraz kupić nowego 360, ceny spadły a gears of war 2 za rogiem, komu jak komu ale Cliffemu za tą serie dam zarobić, w jedyneczke nawet dzisiaj sie zagrywam 🙂

 10. epopeje

  Gears of War? Epopeją? Proszę, powiedz, że żartujesz. I przy okazji, naucz się wreszcie, że pisze się „fanboyem” a nie „funboyem”. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here