Autor serii Discworld w wywiadzie dla PC Zone przyznał, że gra w gry często i nałogowo. W domowej biblioteczce twórcy fantasy znaleźć można najlepsze pozycje ostatnich lat. Spytany o ulubione gry, Pratchett wskazuje na Thief, Call of Duty, Half-Life 2 i Doom 3.

Ulubioną grą Pratchetta jest zwłaszcza Thief. „Zawsze gram zabójcą i złodziejem” – mówi, po czym dodaje: „Szczególną radość sprawia mi granie w misje stworzone przez graczy. To tak jakby ich twórcy czytali w twoich myślach”. Takimi samymi postaciami gra również w Elder Scrolls: Oblivion, choć docenia w niej głównie swobodę działania kierowanej przez siebie postaci.

Znany pisarz miał już sporo wspólnego z grami. Na podstawie książek o Świecie Dysku powstały trzy gry. „Nie miałem na nie zbyt dużego wpływu. Twórcy mieli niezłe pomysły, więc się nie mieszałem. Stworzyli coś naprawdę dobrego” – stwierdza.

Spytany o możliwość powstania gry MMORPG na podstawie swojej najlepszej serii, stwierdza: „Nie sądzę, żeby to było możliwe. W Świecie Dysku gracze muszą mieć do wykonania określone działania w bardzo dokładnie opisanym świecie. Nie sądzę, żeby swobodna rozgrywka w takiej grze się sprawdziła”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowrót starej szkoły
Następny artykułUbi objawione

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here