Sądziłem, że nic nie jest w stanie zaskoczyć mnie podczas sezonu ogórkowego. Pornogwiazda w Saints Row 2? To normalne. Gra o tytule Hakuna Matata? Nic mnie nie zaskoczy. Myliłem się. Oto w Japonii… zabrakło konsol Xbox 360. Sklep Amazon Japan wyprzedał wszystkie nowe modele (te z HDMI), a jeden z największych dystrybutorów sprzętu od Microsoftu – sieć Happinet ma na stanie jedynie dość ograniczoną ilość wersji Elite. Powodem wzmożonego zainteresowania Xboksem 360 w Japonii jest nadchodząca premiera gry Tales of Vesperia. Gra pojawi się na japońskim rynku 7 sierpnia razem z limitowaną serią „bundle” (7 tysięcy sztuk konsoli).

Sprzedawcy zapowiadają, że nowe dostawy konsoli Microsoftu pojawią się w japońskich sklepach dopiero po premierze gry. Nie ukrywają też, że z niecierpliwością oczekują nowego, 60 gigabajtowego modelu X'a. Nadchodząca premiera ToV pozwoli „wyczyścić” magazyny ze starszych wersji Xboksa 360.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun gry Tales of Vesperia. Wilk z fajką w pysku rządzi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. No i pomału pojawiają się efekty wykupywania jrpgów na wyłączność xklocka. Co prawda nadal jest to tylko kropla w morzu . . . ale dobrze że się coś zaczęło dziać . . .

  2. Bo i tam x360 jest przegrany w Japonii przecież przy premierze MGS 4 sprzedano ponad 70 tys zestawów gra konsola a teraz udało się sprzedać 7 tys zestawów konsola gra a więc 10 razy mniej

  3. „W Japonii zabrakło Xboksów”, to jak stwierdzenie typu „W sklepach czarnej dzielnicy zabrakło białych kapturów” 😉

  4. Japonia to dziwny kraj, kraj w którym dobre JRPG może zrobić z niszowej konsolki drugiego DS, a przecież będzie dużo JRPG w najbliższym czasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here