Blizzard, twórca hitu wszechczasów World of Warcraft, zaprzeczył szalejącym w sieci plotkom, iż lada dzień ruszą prace nad kolejną gra internetową, osadzoną w realiach jednej z wydanych już gier.

System Shock oparty o Source i Steam? Brzmi ciekawie, a jeśli dodamy do tego postać Warrena Spectora, jednego z niewielu twórców gier komputerowych, który na świecie rozpoznawany jest z imienia i nazwiska to naprawdę zaczyna się robić interesująco.

Nowe studio Spectora, Junction Point, poszukuje obecnie twórcy poziomów i grafika, którzy znają się na silniku Half-Life 2. Co więcej, nazwa Junction Point nie pojawia się w karierze Spectora po raz pierwszy – jeszcze za czasów słynnego ION Storm i Johna Romero, Spector pracował nad grą MMORPG pod tym samym tytułem. Czyżby teraz nadszedł czas na realizację projektu?

A może nowa gra Spectora jest związana z czasami jego młodości, kiedy to wraz z Gregiem Costikyanem stworzył kreskówkową grę RPG – Toon? Wedle ogłoszenia, poszukiwany rysownik ma mieć doświadczenie w szkicowaniu „myszy, kotów i kłólików”. Oj, brzmi to ciekawie, ale efekty pracy studia Junction Point zobaczymy najwcześniej w 2007 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTim Shafer pracuje!
Następny artykułMolyneux w Microsoft

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here