Sytuacja Ubisoftu jest dość zaskakująca. Pomimo tego, że udało im się zarobić więcej na sprzedanym oprogramowaniu niż w roku ubiegłym, ich dochód skurczył się o ponad połowę, do 15 milionów dolarów. Czy małe, niezależne studia producenckie są skazane na wymarcie?

Sierra oficjalnie wypowiedziała się w kwestii dodatku do gry F.E.A.R., która rok temu narobiła nie małego zamieszania. Prace nad F.E.A.R. Extraction Point zostały już rozpoczęte.

Nie mamy jeszcze wielu informacji na temat rozszerzeń, które wprowadzać będzie dodatek. Jednak już niedługo na targach E3, na stanowisku Sierra'y zobaczymy pierwsze owoce, bliskiej współpracy studia TimeGate oraz Monolith Productions. Pierwszą część gry stworzył zespół Monolith i to właśnie on posiadał odpowiednie materiały dotyczące gry. Mimo wszystko Sierra dalej była w posiadaniu praw do tytułu. Zleciła ona tworzenie dodatku TimeGate, a po dogadaniu się z „monolitem”, którego natomiast wykupiła firma Warner Bros, nawiązała się ścisła współpraca przy tworzeniu rozszerzeń.

Zamieszania dużo, jednak dzięki temu będziemy mieli możliwość przeżycia dalszych wydarzeń, z którymi zapoznał nas F.E.A.R. W grze oprócz nowych poziomów i fabuły, swoje miejsce znajdą również nowe monstra, na równi z poszerzonym arsenałem. Twórcy natomiast podkreślają klimat, który jeszcze bardziej przyspieszy w nas uderzenia serca. Jednym słowem – czekamy (aż do jesieni tego roku)!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here