Serwis Gamesindustry.biz donosi, iż gigant z Redmond rozpoczął rozmowy z potencjalnym partnerem, który mógłby tworzyć i oferować zupełnie nowy kanał telewizyjny w usłudze sieciowej Xbox Live. Partnerem tym miałaby być firma Petera Chernina (Chernin Entertainment), byłego prezesa koncernu News Corp. należącego do Ruperta Murdocha. W kanale, o którym plotkuje się w sieci miałyby być pokazywane autorskie, nowe programy oraz powtórki dobrze znanych i lubianych hitów telewizyjnych.

Tym całkiem ciekawym i dobrym wieściom towarzyszą jednak i złe wiadomości. Przewiduje się, że start nowej telewizji byłby związany z podwyższeniem opłat pobieranych za korzystanie z usługi Xbox Live. Miałyby one wzrosnąć o dolara lub dwa – prawdopodobnie w skali miesiąca. Drugą złą wiadomością jest ta, że w Polsce program zapewne byłby niedostępny o ile Microsoft oficjalnie nie zapowie startu swojej usługi sieciowej w naszym kraju. W trakcie tegorocznych targów E3 powinniśmy się dowiedzieć czy i jakie niespodzianki szykuje dla nas amerykańska korporacja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Telewizja z czystej zasady to jest coś, co się ma tylko wtedy kiedy się chce mieć, czyli albo bezpłatna, albo nie interesuje mnie i nie chcę mieć = nie chcę płacić. Może należało by kogoś tam naprostować młotkiem i przypomnieć, że xbox live to usługa przede wszystkim umożliwiająca grę online. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here