Rok 2008 owszem, zapewnił Wielkiemu N kolejne góry pieniędzy, ale osoby, dla których elektroniczna rozrywka to pasja i hobby wprawił w sporą frustrację. Gier, których głównym targetem nie byliby tak zwani casual gamers ukazało się jak na lekarstwo. Zamiast nich dominowały produkcje pokroju Mario Kart Wii albo Wii Music, ciężko więc dziwić się zdegustowaniu hardcore'owych posiadaczy Wii.

Cammie Dunaway, jedna z najważniejszych przedstawicielek amerykańskiego oddziału Nintendo zapewnia jednak, że już na przyszły rok możemy spodziewać się znacznie szerszej oferty tytułów. Pośród całej ich masy gracz każdego typu powinien znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu. Cóż, z pewnością czuję, iż są tytuły, które powinny sprawić, że ta grupa wstanie i w przyszłym roku zacznie zwracać większą uwagę powiedziała o przyszłorocznej ofercie dla hardcore'owców Dunaway, w wywiadzie udzielonym MTV Multiplayer. Jeśli przyjrzeć się czemuś takiemu jak The Conduit, to naprawdę jest to coś, co naciska na granicę graficznych możliwości Wii i dokonuje rzeczy, o których ludzie nie myśleli, że są możliwe. I sądzę, że to, po pierwsze, sprawia, iż inni twórcy zaczynają zwracać uwagę. A po drugie, sprawia, że konsumenci mówią, że może jednak coś w tym jest”. dodała reprezentanta Nintendo of America.

Pani Dunaway w rzeczonym wywiadzie wspomniała również o MadWorld, jako kolejnym przykładzie idealnej gry dla hardcore'owców. Nie omieszkała również napomknąć o tym, że wewnątrz Nintendo ciężko pracują zespoły odpowiedzialne za nową Zeldę oraz Mario.

Jak widać, stosunki Wielkiego N z Segą stają się coraz cieplejsze – warto bowiem zauważyć, że zarówno The Conduit, jak i MadWorld to produkcje, które tylko i wyłącznie z myślą o Wii wydadzą właśnie „Niebiescy”. I o ile ta pierwsza nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery (póki co raczeni jesteśmy informacją, że ta rzekomo najbardziej zaawansowana technologicznie produkcja na stacjonarnej konsoli Ninny, ukaże się wiosną), to MW spodziewać należy się już na początku marca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here