Kiedy ostatnio pisaliśmy o ploteczkach dotyczących napędu BD w konsoli giganta z Redmond? Jakieś półtora roku temu. Od tamtej pory zapadła cisza, ale co jakiś czas podnoszą się dramatyczne głosy wołające na puszcze, że płyta DVD to stanowczo za mało dla Xboksowych gier. Czy dostaniemy napęd Blu-ray do X'a 360? Być może. Tak przynajmniej twierdzi sam Steve Ballmer, który w wywiadzie dla serwisu Gizmodo. Sam pan prezes oświadczył, że napędy BD będą dostępne jako osobne akcesorium. Popuśćmy nieco wodze fantazji. Czy czeka nas powtórka z zewnętrznym napędem jak w przypadku HD-DVD? Jeśli tak to chyba będzie to „akcesorium” tylko do odtwarzania filmów. O zastąpieniu napędu DVD w trzewiach konsoli Ballmer nie wspomina. Chociaż kto wie? Może zamiast prac nad nową odsłoną Xboksa dostaniemy w przyszłości jakąś rozwojową wersję z napędem BD i na przykład Natalem w zestawie?

Nie wiemy, ale czekamy co na te rewelacje powie nasz ulubiony analityk Michael Pachter. Na razie oglądajcie pana Ballmera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Na bank nie pojawi sie w obencej generacji Xboxa. Nie moga sobie pozwolic na taki podzial a jako akcesorium do samych filmow to nie ma sensu to odtwarzacze BD mozna juz kupic w bardzo przyzwoitej cenie.

  2. W sumie to mi obojętnie, byle żeby tanie były gry do niej i sama konsola była bezawaryjna za normalne pieniądze. Ale tego nie da się wymóc od gigantów (M$ i Sony). Więc dziękuję za uwagę 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here