Francuski Ubisoft ma dziś bardzo dużo do powiedzenia. Niestety część wiadomości przekazanych przez firmę jest zła. Cieszy zapowiedź kolejnych mikrododatków do Assassin's Creed 2, smuci przełożenie premiery Splinter Cell Conviction i RUSE. Teraz dowiadujemy się natomiast, że firma postanowiła skoncentrować się na „dużych” konsolach, a gry na PSP, Wii i DSa odstawi na boczny tor.

Zamierzamy w dalszym ciągu redukować ekspozycję DSa, a jednocześnie kontynuować koncentrację dostępnych zasobów, dewelopmentu naszych najważniejszych serii na Xboxie 360 i Playstation 3, dwóch konsolach, które w tym roku powinny odnotować wzrost liczby gier i samych graczy. Nasza lista wydawnicza na rok 2010-2011 jest silniejsza na Xboxie 360 i Playstation 3. Odzwierciedla to nasze próby skoncentrowania się na tych konsolach i powinno nam umożliwić zyskanie większego udziału w rynku, a jednocześnie zwiększyć nasze dochody” – mówił prezes Ubisoftu na łamach serwisu Joystiq.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Ubisoft w następnym roku fiskalnym (zaczyna się w kwietniu) zamierza wydać grę Raving Rabbids 4 (tytuł roboczy) oraz kolejną odsłonę serii Driver. Przedstawiciele firmy nie powiedzieli jednak na jakich platformach zobaczymy te tytuły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here