Podobnie jak większość dużych firm, Microsoft chce byśmy sięgali tylko po jego produkty i akcesoria oznaczone logo giganta z Redmond. Najnowsze doniesienia ze świata 360tki brzmią jednak jak ponury żart.

Zacznijmy od dobrych wieści. Xbox 360 prawdopodobnie zacznie współpracować z pamięciami przenośnymi innych producentów niż Microsoft. Tak twierdzi redakcja serwisu Joystiq, podpierając się takimi fotkami. „Niesamowite” możliwości konsola miałaby zyskać po pobraniu kolejnej aktualizacji jej oprogramowania.

A teraz zła wiadomość. Maksymalny rozmiar pamięci przenośnej, którą podobno będzie w stanie wykryć konsola to 16GB. Zdajemy sobie sprawę z tego, że te o większych rozmiarach są dość drogie, ale informacja ta brzmi jak ponury żart. W chwili, gdy do Playstation 3 możemy podpiąć dysk praktycznie dowolnej wielkości, Xbox oferuje nam coś takiego? Nie wspominamy nawet o rozmiarach dysków domyślnie dodawanych do obu jednostek, bo obawiamy się, że nasz redakcyjny Xbox mógłby się spalić ze wstydu.

Microsoft, serio – mamy XXI wiek, a nie lata osiemdziesiąte wieku ubiegłego.

Ciekawe co będzie następne. Stacja dysków 5,25” ?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Ja i tak nie potrzebuję wsparcia dla zwykłych pamięci bo ostatnio zaopatrzyłem się w HDD o wielkości 60GB za 150zł. Po sprzedaży starego 20GB dysku za 80zł okazuje się, że na nowy wydaęłm zaledwie 70zł. A za tyle nie ma 60GB pamięci więc jakiekolwiek duże pendrive’y są na dzień dzisiejszy zdecydowanie za drogie w porównaniu z HDD. Ale inicjatywa Microsoftu i tak jest dziwna bo jeszcze niedawno chcieli pozywac jakąś firmę za wypuszczanie na rynek taniej karty pamięci do X360. Co się nagle stało?

  2. Kombinują, zamiast wzorować się na sony i oficjalnie udostępnić narzędzia do transferu profili na każdy dysk, nie tylko ten wspierany. Brak jasnych sytuacji jak we wszystkim za co bierze się MS. . . Dawno bym kupił do swojego x-a 320 GB lub większy dysk, ale nie mam pewności, że nagle odwidzi im się tolerowanie dysków nie sprzedawanych przez nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here