W sieci zawrzało po zaskakującej decyzji organizatora i głównego sędziego ligi LCW, Przemysława (Animatora) Ciesielskiego, który po przeanalizowaniu zebranego materiału postanowił zdyskwalifikować zwycięzcę siódmej edycji Team Delta. Głównym zarzutem jest fakt, że w trakcie finału rozgrywanego 4 lipca zeszłego roku dokonano podmiany graczy, co zaważyło na wyniku końcowym meczu. Konsekwencją czynu jest wspomniana dyskwalifikacja klanu jak i zakaz występu w ósmej edycji LCW.

Serwis NetWars jest organizatorem prestiżowej Ligi Clan Wars, która wyznacza hierarchie klanów na polskiej scenie. Decyzja Przemka jest dotkliwa dla całego teamu.

„W sporcie jak i e-sporcie zdarzają się incydenty wymagające ingerencji sędziów. I tak stało się w tym wypadku. Z przykrością podjąłem tą decyzje jednakże wedle zasady far play musiałem zdyskwalifikować Team Delta” – powiedział Ciesielski.

Oskarżeni gracze w dalszym ciągu nie przyznają się do podmiany i nie zgadzają się z niesprawiedliwym wyrokiem. Klan VooDoo automatycznie staje się zwycięzcą siódmej edycji LCW.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here