Arkadiusz Kmiecik recenzuje symulator budowy miasta. Czy Glory of the Roman Empire spełnia pokładane nadzieje? Dowiesz się w naszym tekście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiennicy
Następny artykułPociągi, autobusy, tramwaje i Heyah

10 KOMENTARZE

  1. A. . . To jest spora bolączka Valhalli – wiele galerii jest w b. niskich rozdzielczościach :(. A ja tak lubię wrzucać sobie screeny na tapetę. . . ;)Co do gry – grałem w demko, i raczej nie zdecyduje się na zakup pełnej wersji. Tak jak Pan Arkadiusz lubię gry typu *Zbuduj, i buduj, i buduj, i buduj. . . * Jednakże. . . Ta gra jest nieco nudna :). Narazie pozostane przy Immortal Cities. No i niebawem premiera czwartej części gry-legendy ! Cesar 4!

  2. Hmmm. . . . jak dla mnie Immortal Cities takie bez polotu było niestety. Caesar nigdy mnie nie pasjonował, ale za to w Faraona i Zeusa się zagrywałem. . . Pytanie mam innej kwestii. Czytając recenzję Arka zacząłem się zastanawiać nad jedną rzeczą. Czy wiecie jaki jest średni okres życia mężczyzny antycznego? No i czy w wieku 40 lat faktycznie wyglądał już jak starzec? Ktoś kto ma zaplecze historyczne jest w stanie to jakoś zweryfikować?

  3. zdaję sobie sprawę z tego, że okres życia był zdecydowanie krótszy. Wojny, choroby. Ale żeby w wieku 40 lat o lasce chodzić i ledwo od ziemi odstawać? To moim zdaniem lekkie niedopracowanie.

  4. recka fajna, a gre będzie trzeba sprawdzić:)Nie ma nic lepszego niż patrzenie jak rozwija się nasze miasto, o tak 🙂 Cesar 3 rządzi, a niedługo część 4 i totalny odjazd.

  5. kokosz—> to zależy w jakiej kulturze i w jakiej grupie społecznej, ale ogólnie jak ktoś przekroczył te 40-50 lat to wchodził właśnie w okres starości, ale jeszcze mógł normalnie chodzić bez laski a nawet pracować. Niska średnia wieku w starożytności i średniowieczu brała się głównie z bardzo wysokiej śmiertelność wśród niemowląt i dzieci – zaniżały statystyki 🙂 Choroby, wojny i głód też zbierały żniwo – ale ludzie nie starzeli się jakoś szybciej niż teraz. Ale to nie jest naukowy punkt widzenia, bo dyplom robiłem z II WŚ 😀 i antyk słabo już pamiętam poza paroma wojnami 🙂

  6. Własnie tak się z Kokoszem zastanawialiśmy. Ja obstawiam, że w owych czasach 40-latek mógł wyglądac jak stary dziadek. Jeżeli żyli krócej, to nie dlatego, że łapały ich jakieś choroby, które dziś są lepiej zwalczane, lecz dlatego, że od początku ich życia zarówno warunki, jak i wspomniane choroby nie pozwalały na prawidłowy z dzisiejszego punktu widzenia rozwój organizmu.

  7. ja bym powiedział, że wręcz przeciwnie 🙂 taki „staruszek” był w lepszej formie niż jego dzisiejszy odpowiednik, bo jego słabsi i bardziej chorowici rówieśnicy już gryźli glebę – przeżywali tylko najsilniejsi, najzdrowsi i najlepiej przystosowani 🙂 zresztą dzisiaj mamy o wiele bardziej niezdrowy tryb życia niż na przykład ludy śródziemnomorskie w erze antycznej. . . ale głowy nie dam, trzeba by sprawdzić w jakiejś publikacji bynajmniej nie popularnonaukowej 🙂

  8. Gram w gre Glory of the Roman Empire od wczoraj jestem przy Syrocusae 2 z 4 i niewiem jak to przejść mówią mi że mam zbudować kopalnie złota ale ja niewiem gdzie ona ma powstać a w menu budowy nie pokazuje sie kopalnia złota???????????? Co ja mam zrobić??????Powiedźcie mi Proszę =)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here