Tydzień temu, na zaproszenie firmy Electronic Arts, wybraliśmy się na prezentację gry Dragon Age: Początek. W trakcie imprezy zjedliśmy pieczonego prosiaka, napiliśmy się pysznego miodu, a nawet zagraliśmy w nowe dzieło studia BioWare. Zobaczcie co możemy o nim powiedzieć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. Po zrestartowaniu gry, która wysypała się do pulpitu. . .

  Hehehe, napisane tak jakby to była jakaś normalna rzecz. Premiera coraz blilżej a im gra się do pulpitu wysypuje i to na pokazie. No nie mogę. BTW jak kupię tą balduropodobną (W moim przypadku to nie jest plus) grę RPG to tylko na X360. Przeczytałem do końca ten tekst i po zapoznaniu się z fragmentem traktującym o sterowaniu na X360 stwierdzam jednoznacznie – ta gra na PC dla mnie nie istnieje. Bardzo ci dziękuję Katmay, że poruszyłeś kwestię wersji na konsole. Przynajmniej rozwiałem swoje wątpliwości.

 2. Kurdę, zbiera się trochę tych must-have’ów 🙂 Ale Dragon Age Mass Effect 2 to absolutne pewniaki. This is the new shit po prostu 😉 Co prawda świat DA trochę mi za bardzo zalatuje cukierkowym Forgotten Realms, ale mam nadzieję, że brud i krew zasłonią to początkowe wrażenie 😉

 3. A nie było przypadkiem tak, że wersja na PC była już skończona, ale jeszcze jej nie wypuścili, żeby dopracować wersje konsolowe? Jeśli tak, to ciekawe dlaczego wersja na PiCa się wysypuje, a na X360a nie :P. A opis tego konsolowego systemu rzucania czarów brzmi strasznie arcade’owo, jak jakiś hack’n’slash.

 4. Dlaczego arcadowo? Bo wykorzystujemy przyciski dostępne na padzie by rzucić czar ale jednocześnie te przyciski w slasherach służą do wyprowadzania ciosów? BTW Katmay czy mógłbyś opisać w komentarzu bardziej dokładnie ten system sterowania? Za co odpowiadają przyciski po wybraniu czaru jednym z spustów (mniemam, że to działa na zasadzie koła i trigerami przesuwamy je w lewo lub w prawo?) oraz jakie dostępne akcji były rozrysowane na okręgu?Z góy dzięki za odpowiedź.

 5. Dzięki Katmay za niezłe wprowadzenie. Wygląda na to, że najpierw będę musiał wziąć dodatkową zmianę w pracy (żeby zarobić na to wszystko), a potem długi urlop (żeby pograć). Powiem szczerzę, że w pewnym momencie DA jakoś zbladł w moich oczach, ale teraz dla odmiany całkiem sporo zyskał. Na 99% kupuję. Jeszcze raz dzięki za fajną zapowiedź.

 6. Ja, do wszystkiego co media nazywają „następcą Baldura” nastawiam się z dużą dozą rezerwy. Wiele było takich tytułów, a żaden nie sprostał legendzie. . . W wracając do Dragon Age. . . Jeżeli będzie co najmniej tak dobry jak NWN2 i będzie miał niezły tryb multiplayer, to czeka go sukces.

 7. Ok, nie wiem jak to się stało, ale podczepiłem pod tekst złą galerię. W nowej znajdziecie kilka fotek z gry. Są tu takie, które pokazują ekran tworzenia postaci, jej inwentarz, okno pojawiające się po wejściu na kolejny poziom doświadczenia, mapę pierwszej lokacji i kilka innych rzeczy. Naturalnie nie zabrakło zdjęć z samej imprezy.

  Hehehe, napisane tak jakby to była jakaś normalna rzecz. Premiera coraz blilżej a im gra się do pulpitu wysypuje i to na pokazie. No nie mogę.

  A nie było przypadkiem tak, że wersja na PC była już skończona, ale jeszcze jej nie wypuścili, żeby dopracować wersje konsolowe? Jeśli tak, to ciekawe dlaczego wersja na PiCa się wysypuje, a na X360a nie 😛

  Myślę, że czas, który zyskali po przełożeniu premiery pecetowej wersji gry wykorzystują w 100% i grzebią również w Dragon Age PC. Teraz chyba nie ma sensu tego roztrząsać – na pokazach takie rzeczy się zdarzają. Jeśli sklepowa wersja gry nie będzie stabilna, to zaczniemy się czepiać, ok? ;)@4 Gooralesko, demko na X0 było naprawdę króciutkie – dwie trzy minuty i po zabawie. Przyciski X,Y, B służą do rzucania przypisanych im czarów. Jeśli przed ich wciśnięciem przytrzymasz trigger, to zostaną one zastąpione innymi czarami, które wybrałeś. Spust w tym przypadku dubluje ilość zaklęć, które masz pod ręką. Nie służy natomiast do obracania „koła”. Na nim rozpisane są takie rzeczy jak czary, różne rodzaje broni, pułapki czy umiejętności. Wybierasz je przesuwając w danym kierunku analoga – np. na godzinie trzeciej czary, na godzinie szóstej umiejętności złodziejskie. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem.

  Dzięki Katmay za niezłe wprowadzenie. Wygląda na to, że najpierw będę musiał wziąć dodatkową zmianę w pracy (żeby zarobić na to wszystko), a potem długi urlop (żeby pograć).

  Wszystko wskazuje na to, że bez urlopu nie ma się co zabierać za granie.

  Powiem szczerzę, że w pewnym momencie DA jakoś zbladł w moich oczach, ale teraz dla odmiany całkiem sporo zyskał. Na 99% kupuję.

  Miałem dokładnie tak samo, ale co widzę grę, to podoba mi się coraz bardziej 😉

 8. W nowej znajdziecie kilka fotek z gry. Są tu takie, które pokazują ekran tworzenia postaci, jej inwentarz, okno pojawiające się po wejściu na kolejny poziom doświadczenia, mapę pierwszej lokacji i kilka innych rzeczy. Naturalnie nie zabrakło zdjęć z samej imprezy.

  Fajnie. Ale mamy sobie monitor obracać, żeby je obejrzeć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here