Analitycy VGChartz opublikowali zbiorcze wyniki sprzedaży gier i konsol z rynków Europy. A więc na naszym kontynencie najchętniej wybieraną konsolą w dniach miedzy 15, a 22 listopada była przenośna Nintendo DS, które znalazło grubo ponad pół miliona nowych klientów. Druga pozycja dla stacjonarnej Wii. Trzecie miejsce w zestawieniu Xbox 360 z 230 tysiącami egzemplarzy. Playstation 3 poza podium z nieco ponad 130 tysiącami sprzedanych konsol.

PSP zakończyło tydzień ze 110 tysiącami egzemplarzy na koncie. Na ostatnim miejscu Playstation 2. Każdej konsoli życzymy takich wyników sprzedaży.

DS 587,758
WII 410,995
X360 230,491
PS3 131,094
p>PSP 110,374
PS2 89,894

Najchętniej wybieraną w Europie grą był Wii Sports. Na drugim miejscu Wii Fit, a potem Mario Kart (o tej grze już dziś pisaliśmy). Bardzo dobrze radzi sobie nowa odsłona Call of Duty. Pierwszą dziesiątkę zamyka Marcus Fenix, który może i radzi sobie z hordą Locustów, ale przegrał ze szczekającym psem z Wii Music. Pierwszą dziesiątkę zamyka NFS: Undercover na Playstation 3.

1.Wii Sports-Nintendo-WII
2.Wii Fit-Nintendo-WII
3.Mario Kart-Nintendo-WII
4.Call Of Duty: World At War-Activision-X360
5.Call Of Duty: World At War-Activision-PS3
6.Wii Play-Nintendo-WII
7.PES 2009: Pro Evolution Soccer-Konami-PS2
8.Wii Music-Nintendo-WII
9.Gears of War 2-Microsoft-X360
10.Need for Speed: Undercover-Electronic Arts-PS3

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. na pierwszych 2 miejscach gry „symulujące” sport. To nie lepiej wyjść na świeże powietrze i pobiegać niż wydawać kasę na takie gry

  2. Tia, tylko poco kiedy można kurna siedzieć i gapić sie w tv, ćwicząc mięsień piwny i boksując na wii;/ Masakra

    • Tia, tylko poco kiedy można kurna siedzieć i gapić sie w tv, ćwicząc mięsień piwny i boksując na wii;/ Masakra

      Zdaje się że piwo nie jest obowiązkowe przy grze na Wii – a szkoda 🙂 . . . no i lepiej poboksować, pograć w tenisa itp i spalić trochę kalorii niż odpalić inną grę i wyrabiać sobie mięśnie kciuków 😉 Oczywiście lepiej dla kondycji grającego bo nie każdy musi lubić ten rodzaj rozrywki. W każdym razie Wii nadaje się chyba najmniej do krytykowania z powodu „ćwiczeń mięśnia piwnego”.

  3. A ja sie coraz bardziej przekonuje do Wii. Bedzie mila odskocznia od tych wszystkich GoW’ow i Resistance’ow. . . 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here