Tęsknimy za czasami kiedy wystarczyło wsunąć płytę z dowolną grą do napędu konsoli, by po chwili móc się nią rozkoszować. O takich cudach zapewne zapomnieli już posiadacze japońskiego superkomputera, na którym instalujemy ostatnio dużą część wydawanych pozycji. Wczoraj pisaliśmy o tym, że prawdopodobnie będziemy to musieli zrobić w przypadku gry Heavy Rain. Dzisiaj natomiast możemy was poinformować o obowiązkowej instalacji Bioshock 2. Tytuł ten na Playstation 3 będzie wymagał przeniesienia na dysk konsoli aż pięciu GB danych zanim będziemy mogli go uruchomić. Jak tak dalej pójdzie, to rzeczywiście będziemy musieli wymienić instalowany w niej twardy dysk na większy.

Posiadacze Xboxów 360 nie są oczywiście zmuszani do instalowania gry. Mogą to jednak zrobić jeśli zechcą – gra pozwala przenieść część plików na twardy dysk 360tki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. White Knight Chronicles tez wymaga instalki na HDD (2,8GB). I czy mniej lub bardziej dobrowolne takie instalki posiadacza PS3 dziwią ?Niespecjalnie ;)ps. Yakuza 3 też chyba wymagała 5GB więc wszystko jest po staremu, a płakać nad tym nie ma co bo to i tak niczego nie zmieni.

  2. White Knight Chronicles tez wymaga instalki na HDD (2,8GB). I czy mniej lub bardziej dobrowolne takie instalki posiadacza PS3 dziwią ?Niespecjalnie 😉

    A mnie jednak dziwią. Na teoretycznie mocniejszej maszynie, która jest „future proof” bez instalacji nie pograsz. Na Xboxie takimi „drobnostkami” się nie martwię. Nie wspominam nawet o tym, że z reguły na PS3 instalki trwają niemiłosiernie długo.

  3. Wszystko oki. A z tego co wiem do ps3 mozna wrzucic sobie większy dysk. Chyba bez większych problemów. A do Xboxa z tym byłby większy problem. Nie wiem jak u innych ale napęd w moim xboxie, jest niemiłosiernie głośny.

  4. Jak komuś tak bardzo to przeszkadza to niech zrobi tak:”Przeklęte Sony musiało dać do PS3 tego powolnego Blu-raya, a niech ich piekło pochłonie. W ramach zemsty na tej firmie nie kupię np. Heavy Rain, a za te pieniądze machnę sobie dysk 320GB i będę mógł sobie zainstalować 50 gier, haha !”

  5. Na Xboxie takimi „drobnostkami” się nie martwię.

    Na Xboksie takie”drobnostki” są koniecznością, jeśli chcesz pograć komfortowo. I to nie jest kwestia kilku GB, cała gra się musi zrzucić na HDD. Ale przynajmniej potem można coś usłyszeć z głośników poza wyciem tego odkurzacza. . .

  6. Bo to jest tak ze Blu-ray jest troche wolniejszy w odczycie niz DVD. I teraz jak jest taka opcja instalki to fajnie bo sie szybciej wczyta wiec zmuszaja nas pewnie dlatego aby nie bylo duzo dlugich load scr. Jak by byla opcja to i tak bym zainstalowal. A po drugie nie myslicie ze robia to tez z tego wzgledu aby np. Czytnik non stop nie chodzil ? (wiadomo jak jest glosny w Xboxie a ja np. tez bym nie chcial zeby w moim plejaku sie blu-ray nie potrzebnie meczyl 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here