John Carmack z id Software oświadczył, że jego firma nie jest zainteresowana tworzeniem gier z gatunku MMO. Ujawnił także, że był wielokrotnie kuszony wizją zysków i nagabywany w sprawie rozpoczęcia prac nad Quake MMO, ale konsekwentnie odrzucał takie propozycje. Dodał jednak, że id jest zaznajomiona z „technologią” tworzenia masowych gier sieciowych i nie byłoby to problemem. Carmack jest jednak świadomy jakie przeszkody i wyzwania stoją przed producentami MMO. Mówiąc wprost: id Software nie poddało się modzie i w spokoju tworzą swojego Rage'a opartego na nowym silniku graficznym id Tech 5. Swoją drogą to ciekawe jak taki „Quake MMO” miałby wyglądać. Questy rodem z gier RPG? Rozwinięcie historyjki rodem z Quake II i Quake Wars? Gracze kontra Stroggowie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Oczywiscie, ze bym zagral. Na rynku nie ma chyba MMO w klimatach s-f (jesli jest, prosze o tytuly, bo jedyna gra jaka przychodzi mi do glowy to Tabula Rasa). Fantastyka na tym gruncie rzadzi niepodzielnie.

  2. czy chciałbym zagrać w Quake MMO? Nie! Dlaczego? Bo nie chciałbym aby id zapadło w kilkuletnie letarg jak Blizzard (no budzą się!) z WOWem. id Software jest od tego żeby technologię pchać do przodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here