Nintendo ma swoje Wii Mote, PS3 i Xbox 360 joypady, a pecet ma klawiaturę do pisania i myszkę… czasem nawet taką porządną, drogą i specjalnie przeznaczoną do gier. Czasem jednak pojawia się „ciekawostka”. Poniżej możecie obejrzeć w akcji kontroler przeznaczony dla gier z gatunku First Person Shooter o nazwie Novint Falcon. Materiał wideo pochodzi prosto z odbywających się właśnie targów CES 2009 w Las Vegas. Rozgrywka wygląda naprawdę interesująco. Zombiaki z gry Left4Dead chyba nie mają żadnych szans.

Co wy na to? Kupilibyście taki kontroler (myszkę?) do swojego blaszaka lub ewentualnie konsoli?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

 1. Absolutna sprawa – trochę dziwnie wygląda z boku, ale po pierwsze chyba jest intuicyjne a po drugie – chce poczuć ten odrzut 🙂

 2. To fajne urządzenie, mialem okazję się takim pobawić. Oprócz sterowania przenosi też force feedback na nowy poziom – czyć kiedy coś jest śliskie, kiedy szorstkie, kiedy plastyczne, twarde itp. A samo urządzenie na rynku już trochę jest. Poza tym to nie jest kontroler tylko do FPP – klasycznie zamiast tej ‚pistoletowej’ końcówki jest kuleczka i słuzy on do działania sobie w pełnym 3D (coś jak myszka 3d z feedbackiem)Cena miesci sie w granicach 200$

 3. Tu akurat nie będę zanadto pomocny, w USA mozna kupować przez sklep firmowy : https://home. novint. com/store/store.php Ale w Polsce. . mozna przez eBay z bardzo drogą wysyłką : http://cgi. ebay.pl/NEW-NF1-L01-004-Novint-Falc. . . dZViewItem Nie wiem czy jakiś sklep u nas to sprzedaje.

  • czy pod dłuższym graniu ramię się nie męczy i nie opada samo? Godzina z tym ustrojstwem i stawy auu

   Dokladnie. Kazdy kto kiedys strzelal z prawdziwej broni wie, ze po paru godzinach robi sie nieprzyjemnie :E

  • boro zawsze możesz sobie podłożyć encyklopedię jako podpórkę 😉

   Encyklopedia nie wymasuje mi ramienia ani nadgarstka na strzelnicy 😛

  • czy takie coś może być precyzyjne?

   Samo w sobie mzoe i jest precyzyjne, ale trzymane z boku juz niekoniecznie. Poza tym ruchy ta atrapa broni sa ograniczone, wiec ide o zaklad ze bedzie to wymagalo DUZO treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here