Dzielni wojownicy z północy odkrywają przed swoimi czytelnikami nowe, bardzo ciekawe informacje o przygodach Nico Bellica. Szwedzki periodyk o grach „Level” na swoich łamach przedstawił kilka faktów dotyczących Grand Theft Auto IV. Oto one: po zmroku Liberty City rozświetli ponad 10 tysięcy świateł w …oknach (nie wiemy jaki to ma wpływ na rozgrywkę, ale liczba robi wrażenie). W GTA IV zastosowano patent znany z gier FPS – podczas celowania z broni snajperskiej będziemy mogli wstrzymać oddech naszego bohatera (poprawa celności). Sama gra wygląda znacznie lepiej niż wczesna wersja prezentowana w marcu ubiegłego roku. Poprawiono między innymi jakość grafiki i szybkość działania programu. W grze mają występować interakcje (uliczne) między postaciami niezależnymi, kierowcami itp. Co jeszcze? Rockstar zwraca uwagę na szczegóły: podczas jazdy policyjnym wozem Bellic sprawdza w zamontowanym komputerze dane kierując samochód jedną ręką. Szwedzkie pismo ujawniło także kilka nowych ulic w Liberty City oto one: Ruby Street, Silicon Street oraz North Holland. W GTA IV będziemy mogli wynająć śmigłowiec turystyczny.

To nie wszystkie nowe informacje o nowej odsłonie GTA. Neil Corbett z Rockstara na forum dyskusyjnym rllmukforum.com napisał, że wersja na konsolę Xbox 360 ma lepszy framerate i jest bardziej płynna od swojego odpowiednika na konsoli Playstation 3. Także czasy ładowań mają być krótsze niż na PS3. O wersji na Playstation 3 Corbett wyraził się dość enigmatycznie: gra na konsolę Sony będzie w cieplejszych barwach (czyżby oznaczało to lepsze efekty środowiskowe?). Co dokładnie miał na myśli przedstawiciel Rockstara przekonamy się już za kilka tygodni. Już widzę tę materiały wideo porównujące grafikę GTA IV z obydwu konsol…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

13 KOMENTARZE

 1. @MCGTy, może załóż klub fanatyków teorii spiskowych? Rozumiem, że jesteś niepoprawnym fanboy’em ale to już zakrawa na jakąś manię prześladowczą.

  • Wiadomo, że PS3 będzie miało lepszą grafe i płynność gry.

   Lepsza!? Moze i tak ale slyszalem ze tylko antyaliazing bedzie miala lepszy i to wszystko a co do plynosci to jak w temacie jest napisane to plynosc gry bedzie lepsza na X niz na PS3. . .

 2. Ach, już się nie mogę doczekać, choć nie mam żadnej z konsol next-gen 😉 Liczę na wydanie GTA IV na inną platformę, dlatego też modernizuje sobie komputer 🙂 Informacje są coraz ciekawsze, powoli w naszych głowach tworzy się obraz gameplay’u. Grafika była nawet, nawet, ale to było rok(?) temu. Teraz wszystko się zmienia z dnia na dzień. Gdzieś czytałem, że grafika stoi na poziomie COD 4, i tak się zastanawiam co to oznacza:”Dostaniecie grafikę na dobrym poziomie!” czy może „Nie bójcie się o wymagania!” :p

 3. Niektórzy ludzie są bardzo zabawni. Jedni piszą, że będzie na ich konsoli lepsza grafa, a drudzy, że na ich sprzęcie. Jak możecie porównywać gry, których nawet gameplay’a nie widzialiście? Redaktor jakiegokolwiek portalu/gazety też może napisać, że grał w GTA IV na PS3 i X360. Dzięki temu zwiększy się liczba czytelników, więć także pieniędzy z reklam. Jak na razie nie ma co pisać, że jakiś gryzipiórek w swoim artykule zamieścił informacje, że wersja na *** jest lepsza. Jak widział, to może zapomniał przeczyścić okularów. Nie wierzcie w coś, czego samemu nie widzieliście.

 4. Rockstar confirms that “superior” GTA IV 360 rllmuk poster is fake http://www.videogaming247. com/2008/03/05/rocks. . . r-is-fake/“Regarding the [story],” said a Rockstar spokesperson. “I can confirm that this is not Neil Corbett from Rockstar North that has been posting on rllmuk. ”data informacjiMarch 5th, 2008 @ 17:28wasza data05. 03. 2008 – 17:41zatrudnijcie kogoś do szukania informacji, najlepiej potwierdzonych.

  • data informacjiMarch 5th, 2008 @ 17:28wasza data05. 03. 2008 – 17:41zatrudnijcie kogoś do szukania informacji, najlepiej potwierdzonych.

   Data publikacji nie zależy ode mnie ja tylko wrzucam wcześniej – południe – materiał w automat i tyle. Osobiste wycieczki sobie daruj. Hahha Katmay mnie władował na minę oryginalnie news był tylko o info z tego pisma. Niech cię piekło pochłonie, żeś mi na GG podesłał o tym forum info 😀

 5. coppertop czemu znow nazywa mnie się fanbojem, skoro mam rację. To raczej ty jestes jakiś przewrażliwiony. Wszycy wiedzą, że filmik z AC był przekłamany i w jakim fałszywm świetle stawiał wersję na PS3, zresztą to nie jedyny przykład -kolejny mamy choćby wyżej. Rewelacje o jakich mowa zostaly już sprostowane przez samo R*, pytanie tylko Kto i po co to robi :

  „Rockstar has confirmed to videogaming247 that the originator of this story claiming the 360 version of GTA IV is “superior” to the PS3 outing is not Rockstar North’s Neil Corbett. “Regarding the [story],” said a Rockstar spokesperson. “I can confirm that this is not Neil Corbett from Rockstar North that has been posting on rllmuk. ”The poster from the forum had said that the Xbox 360 version of GTA IV “has the smoother framerate and far faster loading times (without any installing) but the PS3 version does have that warm feeling with bleached out sunsets and the like”. The forum post also said that the “extra content of the 360 version is significant but nothing like an ‘extra Island’ at all- as the lead platform it is currently the superior version however. Just you wait until your first windscreen-flying experience. ”So now you know. As Big Phil says, “You shouldn’t believe everything you read on the internet. ”

 6. Wiecie, co powiem. . . Z tym GTA IV to jak na razie nic nie wiadomo, więc z ocenami wstrzymajmy się do daty premiery. Co do jakości na danej platformie to nie wierzę, żeby dla PS3 była ona gorsza niż w przypadku X360, a to z tej prostej przyczyny, że sprzęt SONY jest po prostu bardziej zaawansowany technicznie – a to nie ulega wątpliwości. Tu już liczy się wykorzystanie tej mocy, a na to możemy liczyć w excluziwach od samego SONY, które tę ukrytą moc PS3 potrafi wydobyć i wykorzystać. A z innymi developerami to jest różnie. . . Do tworzenia tytułów na ten sprzęt po prostu potrzebne jest doświadczenie i umiejętności, a te przybywają z czasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here