Najłatwiej określić Monster Huntera jako miks egzotycznych scenerii znanych z Turoka, z ideami gier sieciowych spod znaku Phantasy Star Online. W dorosłej, brutalnej RPGowej formie. Druga część zmierza w kierunku PSP.

Seria Monster Hunter nie jest bliżej znana na Starym Kontynencie, ale w Japonii święci ogromne tryumfy. Przy okazji ukazania się poprzedniej części gry, sprzedaż przenośnej konsoli Sony wzrosła tam niemal dwukrotnie. Niestety cała reszta świata raczej sceptycznie podchodzi do kolejnych odsłon serii o potworach.

Monster Hunter 2 jest na razie w bardzo wczesnym stadium produkcji. Capcom twierdzi, że gra na dzień dzisiejszy jest skończona dopiero w 30% i zaleca sporą dozę cierpliwości w oczekiwaniu na finalny produkt. W telegraficznym skrócie, gra polega na polowaniu na przeróżne monstra w rozległym świecie fantasy. Duży nacisk w Monster Hunter 2 został położony na rozgrywkę wieloosobową poprzez sieć bezprzewodową, czego tak bardzo brakowało w Monster Hunter: Freedom, poprzedniej części gry. Zawiązywanie sojuszy z innymi graczami i potyczki wrogich klanów już wkrótce zagoszczą na przenośnej konsoli Sony PSP.

Capcom obiecuje, że przez sieć będzie można zassać kolejne questy i dodatki. Nowa mania dokupowania kolejnych patchy nie ominie PlayStation Portable. Za większość misji i lepszy ekwipunkek trzeba będzie wysupłać dodatkową kasę.

Gry spod znaku MH mają długą tradycję. Kolejne odsłony ukazywały się na obu platformach Sony obecnej generacji, a trzecia część już została zapowiedziana na PlayStation 3. TData premiery Monster Hunter 2, póki co jest owiana tajemnicą, ale nasza redakcyjna wróżnka twierdzi, że na 99% ten tytuł dotrze na rynek europejski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here