F.E.A.R. nareszcie jako tako wygląda. Zobacz jak świetna strzelanina z komputerów osobistych wygląda na Xboxie 360!

Nintendo Wii jest na ustach dziennikarzy największych gazet i serwisów prasowych. Pozytywnie na jej temat wypowiadają się również znani autorzy gier – m.in. American McGee.

Twórca i współtwórca niesztampowych gier, jak Doom II, Quake, Alice i Bad Day L.A., powiedział serwisowi CVG, że jedynie Wii jest naprawdę next-genową konsolą. „Istotą wszystkich nowych konsol poza Wii jest lepsza karta graficzna i procesor” – powiedział. „Wydaje mi się, że Microsoft i SONY będą walczyły ze sobą na noże, a Nintendo w międzyczasie zdobędzie serca graczy”.

Artykuł na temat Wii zamieścił również jeden z największych dzienników amerykańskich, USA Today. Szef amerykańskiego działu Nintendo, Reggie Fils-Aime, powiedział dziennikarzom, że jego firma planuje prawdziwą ofensywę marketingową, skierowaną do szerokiego spektrum graczy: od dwudziesto- do pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków.

„Planujemy potężną kampanię, w trakcie której każdy będzie mógł na własne oczy zobaczyć naszą konsolę i na niej zagrać.” – powiedział Fils-Aime. „Chcemy, żeby ci ludzie powiedzieli o nowym Nintendo swoim znajomym i sąsiadom”.

Szef Nintendo ma również takie samo jak McGee zdanie o konkurencji: „SONY i Microsoft podążają tą samą drogą, opierając swoje strategie rozwojowe na zwiększeniu mocy obliczeniowej. My w tym czasie podążymy w zupełnie inną stronę.”

Pomimo zbliżającej się premiery, ciągle nieznana jest dokładna specyfikacja konsoli. Plotki w Internecie sugerują, że Wii zostanie wyposażone w zaawansowany system rozpoznawania mowy. Słowa gracza będą przenoszone przez konsolę na ekran telewizyjny. Zależnie od modulacji głosu, Wii będzie dobierało odpowiedni krój czcionki i jej kolor. Patent na taki system został złożony przez Nintendo już dwa lata temu.

Premiera konsoli ma nastąpić pod koniec roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here