Już 26 kwietnia Nintendo Wii, ogromny japoński hit eksportowy będzie miał swoją oficjalną premierę w Korei Południowej. Konsola trafi do kraju dość specyficznego gdzie od wielu lat dominują przede wszystkim komputery klasy PC. Nintendo ma nadzieję, że ten bardzo lukratywny, uwielbiający nowe technologie rynek pokocha Wii, mimo naprawdę późnego pojawienia się w sprzedaży. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Koreańczycy dostaną najnowszą zabawkę „Wielkiego N” aż 556 dni po amerykańskiej premierze konsoli.

Korea dostanie razem z konsolą dziewięć gier „startowych”. Będą to między innymi: Wii Play, Wii Sports oraz trzecia odsłona Guitar Hero. W sieciowej usłudze Virtual Console Koreańczycy znajdą dziesięć tytułów w tym: Super Mario Bros., Super Metroid, Donkey Kong.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Koreańczycy chyba nie przepadają za tak łatwą rozrywką jaka jest w Wii . . . patrząc na te ich wymślne strategie w Starcraft, czy setki gier MMO, w które grają, to konsola Wii ma jakieś średnie szanse na tamtym rynku . . .

  2. W sumie Ci co własnie grają w SC albo inne WoWy to raczej Wii nie kupią. Ale nie zapominajmy o dość sporej „reszcie”. Korea to nie tylko cyborgi siedzące 25h na dobę przy swojej grze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here