Europa nigdy nie była oczkiem w głowie Nintendo. Wręcz przeciwnie. Europejska centrala Nintendo zasłużyła się wśród fanów firmy licznymi opóźnieniami i ignorowaniem tutejszego rynku. Nadchodzi nowa era. Nintendo zdominowało europejskie święta. 50% wszystkich konsol sprzedanych w grudniu to konsole Nintendo. Na taki wynik złożyła się świetna passa sprzętów Wii i DS, które sprzedały się odpowiednio w 700 tysiącach i 1.7 miliona sztuk. Być może teraz japońska firma bardziej przyłoży się do promocji w naszym regionie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. @tycek, raczej kraj biedny i w większości tylko starszych graczy stać na kupno handhelda, a PSP bardziej trafia do starszych graczy niż NDS (emulatorki, gierki gta, a teraz jeszcze emu psx’a), NDS jak do tej pory jest zbyt dziecinny(chociaż jak to pisał na blogu jeden z redaktorów, zaczynają się pojawiać tytuły na NDS do innego grona odbiorców ale to początek)

  2. Maksiu, a kto jest niby tym nieświadomym, gracze świetnie bawiący się nowatorskimi grami od Nintendo?Kasę (co prawda niewielką ale zawsze;) na nieświadomych zbija Sony przy pomocy PSP na które wychodzi zalew lekko odświeżonych gier z PS2 i dzięki temu sprzedają tą samą grę 2 razy. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here