Wiemy, że nowy Resident Evil jest już ukończony w ponad 60 procentach i być może krwiożerczy nieumarli pojawią się także na platformie PC. Bardzo trzymamy za to kciuki. Do tej pory wiedzieliśmy, że potwierdziły się ostatecznie plotki o miejscu akcji. Tym razem wyruszymy do Afryki. Głównym bohaterem piątej odsłony Resident Evil będzie Chris Redfield, którego znamy z pierwszej części RE oraz z Resident Evil: Code Veronica. Piąta część gry jest fabularnie mocno związana z tym ostatnim tytułem – to w Code Veronica Redfield dowiaduje się, iż oryginalny wirus „T” pochodzi z Czarnego Lądu. Stąd jego afrykańska eskapada. Wiemy również, że Chris nie jest już członkiem elitarnego oddziału S.T.A.R.S, ale tajemniczej organizacji B.S.A.A (Capcom jak widać uwielbia akronimy). Gra toczy się dekadę po mrożących krew w żyłach wydarzeniach, które wydarzyły się w Racoon City (pierwszy RE) i niedługo po przygodach Leona Kennedy'ego z Resident Evil 4. Producent gry, znany już fanom gry Jun Takeuchi obiecuje, że fabuła „piątki” odkryje kilka mrocznych sekretów korporacji Umbrella.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że Resident Evil 5 będzie furtką do kolejnych odsłon gry. Gdzie tym razem przyjdzie nam zmierzyć się z Zombie? Może na Madagaskarze? Napiszcie gdzie Waszym zdaniem powinna toczyć się akcja szóstego „Rezydenta”. Kolega Krzysztof sugeruje, że na Wiejskiej…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. e no szóstka gdzie no no w Warszawie! Fabularnym wątkiem przewodnim niech będzie, że Korporacja Umbrella postanowiła sfinansować metro 😉 wykupili też Pałac Kultury na wchodnieuropejską siedzibę no i prace metra ruszyły pełną parą aż pewnego dnia pani prezydent Wawy Gronkiewicz -W wraz z innymi prominentami z magistratu zeszła pod ziemię aby sprawdzić postęp prac. Wtedy nastąpiła apokalipsa. Głównymi bohaterem 6 będą członkowie Gromu: Włodek i Tadziu. Koordynować ich akcję, dzięki systemowi kamer będzie łącznik Komendy Policji starsza aspirant Wioletta D. A potem Capcom powinien wydać Resident Evil Zero: Breslau Chronicles 😛

  2. e no szóstka gdzie no no w Warszawie! Fabularnym wątkiem przewodnim niech będzie, że Korporacja Umbrella postanowiła sfinansować metro 😉 wykupili też Pałac Kultury na wchodnieuropejską siedzibę no i prace metra ruszyły pełną parą aż pewnego dnia pani prezydent Wawy Gronkiewicz -W wraz z innymi prominentami z magistratu zeszła pod ziemię aby sprawdzić postęp prac. Wtedy nastąpiła apokalipsa. Głównymi bohaterem 6 będą członkowie Gromu: Włodek i Tadziu.

    Wszystko w miarę pasowało do mojej wizji. . . do czasu kiedy przeczytałem o Włodku i Tadku. Szczerze mówiąc liczyłem, że następna część serii będzie się nazywała President Evil 6: Double Trouble. To jeszcze da się dopasować do metra, „PeKiNu” czy walki z ubertrudnym bossem na gruzowisku, które „wyrosło” w miejscu dawnego stadionu X lecia kiedy odebrano Polsce prawa do organizowania Ojro 2012.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here