Przy okazji trwającej właśnie imprezy E3 w Los Angeles Jack Tretton z korporacji Sony postanowił pochwalić się liczbami. Tak więc na amerykańskim rynku w pierwszym półroczu 2008 roku sprzedało się 1.8 miliona sztuk konsoli Playstation 3. Playstation Portable, które radzi sobie ostatnimi czasy naprawdę fantastycznie znalazło 1.6 miliona klientów i pokonało poczciwe Playstation 2. Staruszka PS2 to „tylko” 1.5 miliona sprzedanych egzemplarzy. W sumie faktycznie daje to prawie piątkę z sześcioma zerami. Globalnym hitem jest jednak… konsola przenośna. Na całym świecie w ostatnich sześciu miesiącach, według danych Sony, sprzedało się 15 milionów Playstation Portable, 10 milionów Playstation 3 i 9 mln PS 2. My oczywiście wiemy dlaczego PSP radzi sobie na rynku tak doskonale. To sprawka Mikołaja i renifera Rudolfa. Nie wierzycie? To zerknijcie na japońską reklamę PSP, którą znajdziecie poniżej.

Jak widać najnowsza konsola Sony nareszcie zaczęła pozyskiwać więcej klientów niż „wiecznie młoda” Playstation 2.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

 1. Ale fajnie wymawiają to „portable”.

  Wymawiają w miarę poprawnie, „portabul”. Śmiem wręcz twierdzić, że lepiej niż 90% Polaków mówiących „portejbul”. Nie wiem skąd ten stół (table – „tejbul”), ale z drugiej strony przez lata mówiliśmy „dilejd” na klawisz delete na klawiaturze więc chyba nie ma się co dziwić. . .

 2. @Gracz32Primo – naucz się czytać ze zrozumieniem bo ni w ząb nie załapałeś sensu tego co napisałem. I jeszcze piszesz o jakimś dzieleniu. . . To nie ja dzielę ten wyraz tylko 90% „mówiących po angielsku” w naszym kraju dopatruje się w nim stołu. Secundo – naucz się do czego służą minusy bo najwidoczniej masz o tym tak samo blade pojęcie jak o czytaniu ze zrozumieniem.

 3. *czepialstwo on*

  Portable w języku angielskim oznacza przenosny, kieszonkowy. Niedzieli sie tego wyrazu

  Za to „nie” od czasowników juz sie oddziela 😛 Chyba, że w niedzielę ;]*czepialstwo off*Nastepnym razem proponuje przeczytac czyjegos posta, zanim wstawi sie tej osobie minusa.

 4. @PridemPolecam zapoznać się ze znaczeniem słowa „demokracja” bo chyba mylisz je z pojęciem „anarchia”. A na minusa odpowiedziałem komentarzem dlatego, że nie miałem możliwości inaczej – minusować minusów niestety nie można bo twórcy V nie byli chyba w stanie wyobrazić sobie, że ludzka głupota może doprowadzić do zaistnienia takiej potrzeby. Cóż, są na tym świecie rzeczy, o których się nie śniło filozofom. Nawiasem mówiąc, jak patrzę na te dwa minusy pod moimi postami (jak i wiele innych minusów a nawet komentarzy ostatnio) to zastanawiam się czy płakać czy śmiać się z degradacji intelektualnej gatunku ludzkiego. Aha, a „nie pasuje” też się pisze oddzielnie. No, chyba, że demokracja, w uważanym przez Ciebie znaczeniu, pozwala Ci pisać inaczej.

 5. Co tu dużo mówić. . . Fajnie tak wsiąść konsolę w kieszeń i pójść z kumplami pograć. Pomijając fakt, że dla samego FF VII CC warto kupić konsolę ;]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here