Uważasz, że jesteś fanem gier RPG? Jeśli tak, to nie powinieneś przegapić tych informacji, które przeczytać można również w jednym z niemieckich magazynów dotyczących gier komputerowych. Czwarty Gothic otrzymał oficjalny podtytuł Arcania.

Akcja tej pozycji rozgrywa się w dziesięć lat po wydarzeniach ukazanych w trzeciej odsłonie serii. Bezimienny przenosi się na dalekie południe w świecie gry. Ta część „komputerowej krainy” składa się z wielu mniejszych i większych wysp, z których każda zaskoczy nas innym klimatem, fauną i florą. W grze znajdzie się pełen cykl dobowy i zmienne warunki atmosferyczne. Co ciekawe niektóre z czarów są tak mocne, iż mogą tymczasowo zamienić dzień w noc lub odwrotnie. Dzięki temu gracze mają mieć jeszcze więcej możliwości przechodzenia questów na różne sposoby.

Spotkamy się również z bardzo dobrze znanymi barierami broniącymi dostępu do kilku lokacji, które odwiedzimy dopiero w dalszej części gry. W trakcie wędrówek zobaczymy kilka znajomych twarzy i dość liczne grono potworów do ubicia, z których część także jest już znana. Wszystkie bestie wysłano jednak do salonu kosmetycznego na kilka zastrzyków z botoksu i pudrowanie nosa (poprawiono ich wygląd). Tu też pojawia się nowość-ciekawostka. Część potworów po nakarmieniu kostkami cukru i pogłaskaniu po grzywie zamieni się w rasowego wierzchowca, na którym będziemy mogli podróżować.

Gothic 4 będzie współpracował z DirectX 10 (nie wiemy jeszcze czy ruszy na DX9) dzięki czemu wielbiciele ślicznej grafiki zobaczą na co stać ich drogi sprzęt. I to już wszystko, co tym razem udało nam się odszukać w sieci. Nie bójcie się jednak. O Gothic 4 napiszemy jeszcze niejednokrotnie. Wyglądajcie naszych newsów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Ech, ja przez Gothic poczułem się naprawdę głupi. Nie umiałem przejść pierwszej części i wszystko wydawało się takie trudne. . . Nawet teraz co jakiś czas sięgam po to CD, instaluje i walcze – usuwam. No cóż, to nie dla mnie widocznie 🙂

  2. jesli nie umiesz przesc gothic2 lub jedynki to moge ci pomuc to jest trudne i niemuw ze , to nie jest dla ciebie gra norad dasz rade tylko musisz natyn posiedziec i po kbinowac jak lubisz gry o pozimie duzej misli to ta gra jestwlasnie dla ciebie jesli masz problem to podam ci numer komurki i pytaj oco zechcesz a ja z pewnoscil i z wielkol checil ci pomoge numer722228434 [url=null][/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here