Jesienią powinniśmy doczekać się premiery drugiej części Red Steel. Gra akcji tworzona przez Ubisoft z myślą o Wii to kontynuacja nieszczególnie udanej produkcji, która była tytułem startowym dla najnowszej konsoli Nintendo. Pozycja ta nie będzie jednak dostępna dla wszystkich.

Jason Vanderberghe, pracujący w francuskiej firmie, w wywiadzie dla Nintendo Power ujawnił, że w Red Steel 2 nie pogramy bez przystawki Wii MotionPlus, zwiększającej czułość kontrolera. „To ogromne ryzyko” – przyznał Vandenberghe. „Nie mamy pojęcia, w jaki stopniu Wii MotionPlus spenetruje rynek. Sądzimy i chcielibyśmy tego, żeby zrobił to w dużym stopniu”

O tym, że Red Steel 2 wykorzysta możliwości dostarczane przez MotionPlus wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Jednak dopiero teraz ujawniona została ta rewelacja – osoby nie mające zamiaru inwestować w ten gadżet mogą się pożegnać z kontynuacją średniego strzelanko-slashera. „Naprawdę chciałbym wam powiedzieć, że to będzie kompatybilne ze zwykłem kontrolerem, ale bez MotionPlus gameplay po prostu nie istnieje” – tak zakończył swą wypowiedź Vandenberghe.

Sama przystawka do Wii-mote'a trafi na rynek już w przyszłym miesiącu. Pierwsze gry, które mają z niej korzystać, to Grand Slam Tennis od EA oraz Wii Sports Resort Nintendo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Wii Motion Plus i tak posiadacze Wii kupia predzej czy pozniej, a Red Steel 2 tylko moze zyskac na tym precyzyjnym sterowaniu. Nintendo musi teraz sprawic ze nowa przystawka do Wii lota stanie sie standardem – to jest kolejny krok w kierunku bardziej zaawansowanej interakcji niz to mielismy dotychczas w klasycznych grach.

  2. mam nadzieje jesli game play wyglada jak na filmiku ktory widzialem to bez onlinu sie nie obedzie:D-tryb walki tylko na miecze zarzadzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here