Kolejną porcję wyników sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni za okres między 24, a 30 sierpnia przynosi nam Famitsu. Według opublikowanych danych najchętniej kupowaną konsolą w Japonii było Dsi, które sprzedało się w prawie 60 tysięcznym nakładzie. Drugie miejsce dla PSP. Brązowy medal dla Wii, które zakończyło tydzień z wynikiem 23 tysięcy. W zestawieniu pojawiło się też DS Lite. Na ostatnim miejscu znajdziemy Playstation 3. Teraz z niecierpliwością czekamy na dane z tygodnia w którym zadebiutowała wersja Slim Playstation 3.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży konsol w Japonii wedłu Famitsu za okres 24 – 30 sierpnia.

1. DSi 59000
2. PSP 26000
3. Wii 23000
4. DSL 6200
5. 360 5700
6. PS2 4100
7. PS3 2100

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Nie sądzę. Wprawdzie jestem tylko małym robaczkiem, ale wydaje mi się, iż już teraz prawdziwa potęga drzemie właśnie w handhladach i to one będą naprawdę rządzić w następnej generacji. Wprawdzie dużo słabsze pod względem technologicznym od swoich starszych braci, ale gry pisze się na nie o wiele szybciej i łatwiej, a co za tym idzie dużo bardziej zyskownie. Moim zdaniem już w dzisiejszych czasach, coraz więcej developerów patrzy pod kątem handheldów, a co będzie gdy wyjdzie następca PSP i pierwsza przenośna konsolka M$ (a to tylko kwestia czasu) – strach się bać. Mówię wam, kolejna generacja konsol przenośnych całkowicie pobije na łeb stacjonarki.

  2. Mówię wam, kolejna generacja konsol przenośnych całkowicie pobije na łeb stacjonarki.

    jakby się tak zastanowić to i obecna generacja już to zrobiła. samego ds-a sprzedało się tyle, jeśli i nie więcej, co stacjonarnych, psp ponad 50 milionów. handheld ma to do siebie, że wyciągam go kiedy najdzie mnie ochota i po prostu gram – więcej ludzi go kupi. ot chociażby dla umilenia sobie wykładów. ;)edit: teraz właśnie doczytałem, że w stanach sprzedaż ps3 skoczyła o 104%. w japonii będzie pewnie to samo.

  3. Ja od 2 lat gram na kieszonsolkach, PSP i DS są genialne. Zakupiłem obie za granicami naszego pięknego kraju. Dziwi mnie to, że tak mało się o nich pisze i mówi, a jeśli już to bez żadnego wydźwięku. Brakuje mi tu recenzji na owe konsole:( troche czasami o tym marudzę:)Cieszy mnie to, że przez niektórych valhallowiczów są docenianie, bo to naprawdę jest niezły sprzęt. Ponawiam Marudzenie: Dajcie w końcu jakieś porządne recki na „kieszonsolki”Może potrzebujecie ludzi do pisania takich recenzji? Jakaś ankieta czy cuś i wszystko będzie jasne. Czekam na odzew ze strony reszty naszej społeczności.

  4. Ja od 2 lat gram na kieszonsolkach, PSP i DS są genialne

    Ja jakiś czas temu kupiłem sobie GBA sprawdzić co toto są te kieszonsolki i szczerze mówiąc – kurzy się lekko. Gram czasem w nocy kiedy już nikogo nie chcę budzić wyciem Xa ; ). Ciężko mi się przemóc, by brać konsolkę ze sobą na miasto. Granie w takim autobusie np wydaje mi sie mało komfortowe. Ale DSa z pewnością niedługo kupię. Tyle dobrych gier się tam namnożyło! Do tego Okamiden. Jest nieźle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here