INFORMACJA PRASOWA

Aby uzyskać ten znakomity wynik system PS3 potrzebował zaledwie 19 miesięcy sprzedaży. Dzięki temu PS3 jest najszybciej sprzedającym się produktem PlayStation w naszym kraju. Dla porównania PlayStation 2 potrzebowało ponad 40 miesięcy, aby sprzedać się w ilości 50 000 sztuk, natomiast PSP (PlayStation Portable) 31 miesięcy.

Jesteśmy zadowoleni z rewelacyjnej sprzedaży systemu PS3 – powiedział Marcin Ziobrowski, Dyrektor Generalny SCE Polska – Cieszymy się, że marka PlayStation jest wyjątkowo popularna wśród polskich konsumentów, ale jesteśmy również przekonani, że oferujemy naprawdę nowoczesny, kompletny produkt, który może stać się centrum rozrywki w salonie każdego domu.

Wraz z premierami takich wyjątkowych gier jak LittleBigPlanet, MotorStorm Pacific Rift, czy Resistance 2 szykuje się fantastyczny sezon zimowy dla PLAYSTATION®3 – dodał Maciej Kmiołek, Dyrektor ds. Marketingu w SCE Polska – PS3 to również format Blu-ray, który odkrywają miłośnicy kina domowego w High Definition (HD), oraz rozbudowana usługa sieciowa PlayStation®Network, do której polscy użytkownicy mają dostęp już od blisko roku.

Premiera PLAYSTATION®3 na polskim rynku miała miejsce 23 marca 2007 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

34 KOMENTARZE

 1. A są gdzieś jakies informacje, ile Xów sprzedało się w Polsce?Generalnie czy można gdzieś sprawdzić, jak wygląda sprzedaż konsol u nas w kraju? Ciekaw też jestem ile ostatecznie rozeszło się np peesdwójek. . .

 2. niedawno o tym wspominałem oficjalnie jest jakieś 50 dodajmy do tego tego jakieś 8 lub 10 tysięcy sprowadzonej „prywatnej inicjatywy” Xboxów jest mniej więcej tyle samo lub odrobinę więcej niż PS3 twilitekid – PS2 nikt w sumie nie liczył ale jest tego więcej niż PS3 i Xów razem wziętych plus jeszcze troszkę. Tu ciekawostka jak była wielka premiera X360 w Polsce to najwięcej się sprzedało w tamtym czasie PS2. Ludzie, którzy szli po konsolęza 1799 zł, lub 1399 jeśli była promocja często wychodzili ze sklepu z konsolą za 599 pln.

 3. Ja to odbieram tak- gdyby Xbox rzeczywiście był taki super (nie mówię, że nie jest) i kosztował te 699 PLN, to byłoby go przynajmniej trzy razy więcej niż PS3. Przywiązanie do marki, czy może PS3 rzeczywiście jest warte wydania parę stówek więcej?

  • Ja to odbieram tak- gdyby Xbox rzeczywiście był taki super (nie mówię, że nie jest) i kosztował te 699 PLN, to byłoby go przynajmniej trzy razy więcej niż PS3. Przywiązanie do marki, czy może PS3 rzeczywiście jest warte wydania parę stówek więcej?

   Złota myśl – popieram w 100 % 😉 Dawno nie widziałem lepszego komentarza

  • Ja to odbieram tak- gdyby Xbox rzeczywiście był taki super (nie mówię, że nie jest) i kosztował te 699 PLN, to byłoby go przynajmniej trzy razy więcej niż PS3. Przywiązanie do marki, czy może PS3 rzeczywiście jest warte wydania parę stówek więcej?

   Ja bym nie ignorował przywiązania do marki. Polska to druga Japonia biorąc pod uwagę konsolo-maniaków (różnica polega na tym, że u nas tacy ludzie są trochę biedniejsi). Gdy na zachodzie Gamecube i xbox istniały w świadomościach graczy, tak w Polsce niepodzielnie rządził Playstation 2. Zawsze gdy rozmawiam z kimś o konsolach nowej generacji słyszę hasło „PLAYSTATION 3”, i opowieści o tym jaka to wspaniała konsola (oczywiście rozmówca nie widział jej nawet na oczy). Szara rzeczywistość – ale potencjalny kupiec istnieje. Co do ceny – należy pamiętać, że xbox dopiero niedawno osiągnął tak przyzwoitą cenę. Naprawdę chciałbym zobaczyć, ile tysięcy sztuk każdej z konsol sprzeda się w Polsce na święta 🙂

   • Siergiej, przesadzasz. Konsola, na którą nie ma piratów sprzedaje się w tak szybkim czasie w tak względnie (słowo-klucz!) wysokiej ilości. To jest sukces w takim kraju, jak Polska. 50 000 konsol to ponad jedna peestrójka na 1000 Polaków. Nie chce liczyć, ile to wychodzi konsol na na jedno gospodarstwo domowe, a ile konsol na gospodarstwo domowe w którym, mieszka jakiś gracz. W każdym razie, jak na nasze polskie, żałosne warunki, wynik 50k jest jakimś powodem do dumy. A w wynik 500 000 po prostu nie wierzę. Nie wiem, czy jakakolwiek konsola sprzedała się ogólnie w takiej liczbie w naszym kraju (nie licząc klonów NESa).

    Zawsze gdy rozmawiam z kimś o konsolach nowej generacji słyszę hasło „PLAYSTATION 3”

    W naszym kraju „playstation” to synonim słowa „konsola”. Tak jak kiedyś „pegazus”.

  • Ja to odbieram tak- gdyby Xbox rzeczywiście był taki super (nie mówię, że nie jest) i kosztował te 699 PLN, to byłoby go przynajmniej trzy razy więcej niż PS3. Przywiązanie do marki, czy może PS3 rzeczywiście jest warte wydania parę stówek więcej?

   swiatowe wyniki sprzedazy ps3 zaprzeczaja Twojej tezie.

 4. PS2 nikt w sumie nie liczył ale jest tego więcej niż PS3 i Xów razem wziętych plus jeszcze troszkę.

  Podejrzewam, że to „troszkę” wynosi mniej więcej tyle co ilość PS3 i X360 razem wziętych pomnożone przez 1 + epsilon : ). Bo trzeba przyjąć dość ważny czynnik piractwa na PS2. Dzięki za info, ale interesowała mnie jakaś konkretna liczba. No ale skoro nikt nie wyliczył. . .

 5. na wstępnie pragnę nadmienić iż nie posiadam żadnej z wymienionych wyżej konsol. . . fanboysi PS3 -> jest mi bardzo przykro, ale sztuk X360 sprzedało się w Polsce znacznie więcej niż PS3, i to nie ze względu na jego wyższość nad tworem Sony, czy atrakcyją cenę, ale za sprawą RODa 🙂

 6. Kto by sądził, że tak „nieprzyjemna” kieszeni konsola (brak piracenia, wysoka cena samgo sprzętu i gier) uzyska takie wyniki sprzedaży w takim kraju trzeciego świata jak Polska. Ale jestem z tego zadowolony, ponieważ sam posiadam ten sprzęt od prawie roku, a większa baza użytkowników oznacza większe zainteresowanie tym rynkiem, w którym znajduję się również i ja. Zauważyliście, jak wyszczególniono, że Polska posiada usługę PSN od prawie roku? Tak, tak, to nie XBOX 360 i jego Live!Ktoś orientuje się jakie są wyniki sprzedaży konsoli konkurencyjnej?

 7. Przepraszam panów szanownych, ale czym wy się podniecacie? 50 tysiącami sprzedanych konsol tej czy drugiej w 40 milionowym kraju? To Europa? Unia? Czy Afryka dzika? Kraj w którym świetnie sobie radzą i mają oficjalne przedstawicielstwa prawie w100% wszystkie światowe marki sprzętu komputerowego? W Kraju gdzie nasycenie pecetami jest liczone XXX razy wyższe? Toż za komuny w jednym województwie więcej magnetowidów marki Fisher z Baltony było!!!!!

 8. Kaczuch, bierz pod uwagę, że te 50. 000 zostało sprzedane mimo braku jakiejkolwiek reklamy. Moim zdaniem to i tak dużo jak na kraj zupełnie ignorowany przez koncerny czy to gier czy konsol.

 9. ŁaaaaaaaaaŁ! Całe 50 tys! No dobra, sorry, ale żyjemy w czasach gdy elektronika rozchodzi się w milionach aż tu nagle ten elo-mada sprzęt ma „tylko” 50 tys. sztuk ;P

 10. @zielonykaczuch; @farnerdla was te 50. 000 to mało?, zwróćcie uwagę na to ile czasu PS2 i PSP potrzebowały na sprzedanie w Polsce tej samej ilości konsol. Na mnie to porównanie zrobiło spore wrażenie.

  • @zielonykaczuch; @farnerdla was te 50. 000 to mało?, zwróćcie uwagę na to ile czasu PS2 i PSP potrzebowały na sprzedanie w Polsce tej samej ilości konsol. Na mnie to porównanie zrobiło spore wrażenie.

   Chłpie to jest mało. Nie od dziś wiadomo, że w biznesie konsolowym jesteśmy jak kraj trzeciego świata.

 11. Widzę wiele niepotrzebnych porównań do rynku światowego. . . Nie mam żadnej z konsol i nie mam zamiaru bronić żadnej z nich, ale patrząc okiem ekonomisty (a raczej ‚jej’ studenta :p), taka sprzedaż w ciągu 19 miesięcy w naszym kraju (!!!), gdzie ludzie patrzą kupić jak najtaniej (i tu X360 ma przewagę wśród konsol, choć PC zdecydowanie dominuje z wiadomego powodu) to naprawdę nie jest mało: wychodzi średnio 87 sprzedancyh PS3 dziennie ! Nie przeczę, że X-Boxów sprzedało się więcej, bo jak pisałem wyżej w Polsce każdy patrzy kupić taniej (w tym i ja poważnie się zastanawiam nad X-em :} ) ze względu na to, że nie jesteśmy zamożnym krajem :)Wg mnie należy pogratulować SONY, bo te 50 tysięcy to dużo jak na PL :}

 12. czy nikt nie raczy zauważyć, że X360 pełni rolę PS2 w naszym kraju? Z wszystkich moich znajomych, którzy mają X360, mają go tylko z jednego powodu-nie trudno się domyslić jakiego. Sprzedaż PS3 na tym poziomie o jakiej mówi Sony to jest sukces, bo brac trzeba pod uwagę iż jest to ilość sprzedana przez Sony Poland, a ile jeszcze jest importów i zakupów chocby przez takie allegro?. PS3 i gry doi niej to droga zabawa i 50 tyś sprzedanych konsol -to niezły wynik.

 13. W ogóle was nie rozumiem. No tak na tle PS2 skoro napisali że szybciej osiagneli 50 tysięcy to sukces tak. Ale ogólnie to czy taka liczba jest sukcesem? Co to znaczy ” sukces jak na PL” ? Naprawdę taki malutki jest ten rynek konsolowy? Ciekawe ile jest Xboxów tak naprawdę

 14. Dokładnie zgadzam się z panem „MCG” PS3 jest dużo droższe od X 360. I nie mozna pograc w kopie zapasowe znawcy tematu wiedzą o co chodzi :)” Sam kupiłem Xboxa 360 3 dni temu, ale jakos brakuje mi obcenosci PS3 . Moze to zagrzmi głupio ale czuje sentyment do konsoli sony. I taK zeby obie strony były zadowolone postaram sie jutro nabyc PS3. 🙂

 15. No proszę. . . . Ale o co wam chodzi ? :/ Pamiętajcie, że PS2 50,000 sztuk osiągnęło po 40msc. !!! A PSP 31msc. tyle, że te konsole miały „reklamę” a jak weszło PS3 to słuchać było tylko o X360. . . w TV ani na bilbordach nie widziałem żadnej reklamy PS3. A tu proszę, 50,000 sztuk i tylko 19msc. <Ta Konsola Się Dopiero Rozkręca>

 16. Ludzie, na Litość Boską, tutaj nikomu nie chodzi o czasowe porownywanie wyniku PS3 z jej poprzedniczką, czy tam kieszonkowym odpowiednikiem. Sprzedaz PS3 (i X0 tez, ale i tak zapewne wypada lepiej) w Polsce jet zwyczajnie zalosna i nie chodzi tu o to, ze na opchnięcie X sztuk trzeba było Y miesięcy. Problemem jest fakt, ze to X, ktorym Sony sie chwali, to 50 tysiecy sztuk! Jak sie trafi dobry okres, to pojedynczy kraj moze tyle nabyć w mgnieniu oka, a nasz rodzimy oddział japońskiej firmy przechwala sie tym tak, jakby pobil jakis nieziemski rekord. Na Litość Boską! To jest 50 tysiecy na 38 milionow ludzi. Przeciez to sie na dobra sprawe miesci w granicach bledu statystycznego ;)Powod do domu Sony Polska bedzie mialo, jak zaprzentuje liczbe z jednym zerem wiecej. Tyle ode mnie.

 17. [quote]W naszym kraju „playstation” to synonim słowa „konsola”. Tak jak kiedyś „pegazus”. [/quote]Bo tak było za czasów PSX , pierwszej konsoli o naprawdę dobrej grafice , i dużej grywalności . Następnie wyszła PSone , ale to było stare PSX w innym opakowaniu . Następnie kolejny przełom na rynku konsolowym , Ps2 , dużo lepsza jakość gier , świetne tytuły . Dzieło Microsoftu przeszło bez większego echa , ponieważ Ps2 było bardziej znane , mimo że Xbox dysponował lepszą grafiką . Następnie wyszło Ps2 slim , niby tylko zabieg kosmetyczny , ale przy klocowatym Ps2 mała konsola którą bez problemu można włożyć do plecaka , czy nawet damskiej torebki poprawiło tylko bardzo dobrą sprzedasz Ps2 . Warto dodać że na Ps2 wyszło ponad 6000 gier. Jedne były lepsze , inne gorsze ale każdy miał w czym wybierać . PlayStation 2 w ciągu dwóch dni od daty premiery (4 marca 2000) w Japonii sprzedało się w ilości ponad 980. 000 sztuk, w USA w pierwszy dzień sprzedano około 500. 000 sztuk. Nie idzie zliczyć ile osób kupiło te konsole ale do grudnia 2007 posiadało ją 127 milionów ludzi . Liczba ta stale rośnie . Niestety Ps3 nie jest tym czym większość graczy chciał by i mówiąc szczerze , Sony (przynajmniej według mnie) dało zlekka dupy . Ps3 wygląda jak chlebak a gier jest jak na lekarstwo , po prostu , dobrych tytułów jest za mało , a większość gier które miały wyjść tylko na konsole Sony , wychodzi również na Xboxie 360 ,przez (prawdopodobnie) słabą sprzedasz konsol Ps3 .

  • haaaaaaaaaaaaaaaa chlebak dobre:) nie przesadzajmy mi sie bardzo podoba:)

   Ja już nie mogę czytać tych postów. Proszę o uruchomienie usługi ignorowania postów wybranych użytkowników. Może będzie nieco mniej nerwowo na tym serwisie. . .

   • Ja już nie mogę czytać tych postów. Proszę o uruchomienie usługi ignorowania postów wybranych użytkowników. Może będzie nieco mniej nerwowo na tym serwisie. . .

    Drogi użytkowniku tego portalu. ” NIECHCESZ TO NIE CZYTAJ” Ja wyrażam swój pogląd, nie pasuje ci to sie nie udzielaj. To tyle z mojej strony. Adios Companieros

    • Drogi użytkowniku tego portalu. ” NIECHCESZ TO NIE CZYTAJ” Ja wyrażam swój pogląd, nie pasuje ci to sie nie udzielaj. To tyle z mojej strony. Adios Companieros

     No i to już jakoś wygląda. Interpunkcja zachowana, zdania wyglądają, jak wyglądać powinny. Zupełnie, jakby inna osoba to pisała. Jak widać – chcesz, to potrafisz. Nawet sama treść mocno odstaje od tego, co do tej pory prezentowałeś.

     • No i to już jakoś wygląda. Interpunkcja zachowana, zdania wyglądają, jak wyglądać powinny. Zupełnie, jakby inna osoba to pisała. Jak widać – chcesz, to potrafisz. Nawet sama treść mocno odstaje od tego, co do tej pory prezentowałeś.

      Dzięki wielkie:) Czasem różnie człowiek pisze. Dzis nabyłem wkoncu LCD HD Samsung 32 cale wiec moge cieszyc sie w pełni grafiką hd z XBOXA 360

     • Dzięki wielkie:) Czasem różnie człowiek pisze. Dzis nabyłem wkoncu LCD HD Samsung 32 cale wiec moge cieszyc sie w pełni grafiką hd z XBOXA 360

      Cieszy nas Twoje szczęście 😀 strasznie nas obdzielasz tą miłością do Xa, aż chyba dziś swojego zaproszę pod pierzynkę! Oj będzie Red Ring*!!* bo go nakryję kocykiem, a co myśleliście świntuchy.

 18. Czyli jednak POlska wcale nie ejst takim biednym krajem, jak probuja nam wmowic w telewizji. 50. 000 konsolek za 1500 zeta to mzoe wyczyn nie jest, ale gry sa neispecjalnie przystepne cenowo. Chyba ze PS3 jest u nas kolejnym symbolem statusu i sposobem na zdobycie dodatkowych punktow lansu na osiedlu :E

 19. Panow z Sony najbardzie powinno interesować (i na pewno interesuje) ile ich konsol sprzedało się W OGÓLE a nie ile sprzedało się w Uzbekistanie albo na prowincji rozrywkowej w PL. I myślę, że jakoś chyba nie bardzo jest się czym szczycić. No ale jak się nie ma czym chwalić to zawsze można powiedzieć że np we Włoszczowej (bez urazy) to 60% posiadaczy konsol to właściciele PS3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here