W trakcie targów Tokyo Game Show swoimi sukcesami chwaliło się nie tylko Sony. Gigant z Redmond pokazał listę firmy, które zamierzają wspierać „Project Natal”. Wśród branżowych gigantów zainteresowanych nową technologią znajdziemy firmy: Activision Blizzard, Bethesda Softworks, Capcom, Disney, Electronic Arts, Konami, MTV, Namco Bandai, SEGA, Square Enix, THQ i Ubisoft.

O Project Natal mówił też Dan Greenwalt ze studia Turn 10 (twórcy Forza Motorsport 3). I on jest zainteresowany nową technologią, która jego zdaniem umożliwić ma „dotykanie” wirtualnych samochodów, otwieranie ich drzwi czy przemieszczanie się po ich wnętrzach. Nie wiadomo niestety czy Natal będzie wspierany przez czwartą część Forzy, na którą poczekamy przynajmniej parę lat.

Natalowi przyglądają się też twórcy Guitar Hero. Szef firmy RedOctane (Kai Huang) w rozmowie z redakcją serwisu Digital Spy zdradził, że jego zespół ocenia właśnie jak można połączyć kolejną odsłonę serii z nową technologią Microsoftu.

O! To nam się akurat podoba. Koniec z plastikowymi gitarami! Być może wkrótce będziemy mogli grać na wirtualnym instrumencie tak jak kiedyś, gdy machając ręką w okolicach brzucha, udawaliśmy, że jesteśmy gwiazdami rocka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Air guitar to by było coś, tylko strasznie trudne do zrealizowania chyba, i będzie miało dużo bugów, bo ty chcesz nacisnąć zielony guzić a natal pomyśli że czerwony itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here