W Tropico wcielaliśmy się w władcę tropikalnej wyspy, zajmującego się wszystkimi ważnymi aspektami, związanymi z funkcjonowaniem tejże. Był to całkiem przyzwoity tytuł, którym niestety nie zainteresowały się setki tysięcy graczy. Mimo to w niedalekiej przyszłości zobaczymy jeszcze jedną część gry. Firma Kalypso Media odkupiła właśnie prawa do posługiwania się tą marką od Take-Two Interactive. Po ich przejęciu od razu zabrano się za tworzenie nowego Tropico.

Za kolejną część tego tytułu odpowiadać będzie studio Haemimont Games znane z Imperium Romanum. W tej chwili to już wszystko co wiemy. Na pewno będziemy się jednak przyglądali tej produkcji i wrócimy do niej kiedy usłyszymy jakieś ciekawe wieści. Teraz musimy się zastanowić gdzie leży pudełko z pierwszym Tropico. Przypomniało nam się, że dokładano do niego shaker, a kiedy patrzymy za okno dochodzimy do wniosku, że chętnie rozgrzalibyśmy się przy czymś smakowitym do picia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Dobra wiadomość! Osobiście uważam Tropico (jedynkę z dodatkiem) za grę znacznie lepszą (ciekawsza grafika, muzyka, bardziej wymagające zadania, realniejsze zależności gospodarcze) od hype’owego SIMCITY4 wydanego w +/- podobnym czasie.

  2. Hurrraaaaa!!! W koncu kontynuacja mojego ukochanego Tropico. Obok Theme Hospital i Sim City 2000 to chyba jedna z najmocniejszych strategii ekonomicznych. Czekam z niecierpliwoscia 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here