Zapowiedź spadła nagle. Ubisoft przerwało milczenie i wyjawiło jakich to siedem tytułów przygotowuje na premierę nowego systemu Nintendo. Oprócz dwóch projektów znanych od dawna – Red Steel i Rayman Racing Rabbits, Wii dostanie jeszcze takie tytuły jak: Far Cry, Monster 4×4 World Circuit, Open Season, GT Pro Series i Blazing Angles!

Większość zapowiedzianych tytułów, to niestety kontynuacje, bądź porty znanych hitów. Far Cry na Wii ma być zupełnie nową częścią serii, ale opierającą się na mechanizmach rozgrywki, jakie widzieliśmy już przy okazji Far Cry: Instincts. Nowa fabuła i obsługa pilota – oto czym FCW ma zdobyć serca graczy.

Open Season to gra na licencji. Nie spodziewajcie się cudów. Ubisoft może i ma rękę do platformerów, ale gry na podstawie dziecinnych kreskówek nie łapią się za zwyczaj do panteonu gier wszechczasów.

Blazing Angels będzie prostym portem tej samej gry z Xboxa360. Symulator walk powietrznych w realiach II Wojny Światowej ma wyróżniać się spośród tłumu nietypowym sterowaniem. Pilot od Wii zamieni się w manetkę samolotu, a Ubisoft gwarantuje, że BA stanie się nową jakością podniebnych symulatorów.

Ciekawie zapowiadają się natomiast dwie gry wyścigowe. Monster 4×4 World Circuit to szybka, zręcznościowa gra wyścigowa, w której zasiądziesz za kierownicą potężnych Monster Trucków. GT Pro Series to już zupełnie inne podejście do tematu motoryzacji. Ponad 80 licencjonowanych samochodów, skomplikowany i głęboki tuning – oto karty przetargowe gry. Co więcej, GTPS będzie sprzedawane z jakąś nakładką na pilota, która wedle zapewnień Ubisoftu pozwoli na osiągnięcie zupełnie nowych wrażeń z gry.

Najciekawszy kąsek zostaje na koniec. Chociaż większość światowych redakcji dostała takie same listy wydawnicze Ubisoftu, francuski serwis Juexpo, umieścił na swojej stronie listę, na której figurował Prince of Persia Wii. Najprawdopodobniej Ubisoft już przygotowuje następną część przygód Księcia, która wedle ćwierkających ptaszków, zaatakuje czytniki Wii już w pierwszym kwartale roku 2007.

Na tym nie koniec atrakcji. W wywiadzie dla serwisu IGN Lauren Detoc przyznaje, że Ubisoft jest zachwycone możliwościami jakie daje nowa konsola Nintendo i obiecuje dalszy support. Co z tego wyjdzie trudno powiedzieć, ale biblioteczka francuskiego wydawcy jest bardzo bogata. Assassin's Creed, Rainbow Six: Vegas, Splinter Cell. Czy któraś z tych gier trafi do czytników Nintendo Wii? Dowiemy się wkrótce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here