W wywiadzie dla serwisu Gamespot Sid Meier stwierdził, że niewykluczone, iż w najbliższym czasie powstaną wersje Cywilizacji zarówno na konsole next-gen, jak i na konsole przenośne, w tym Nintendo DS.

„Sądzimy, że nowe konsole mają wystarczającą moc operacyjną, by tworzyć naprawdę ekscytujące, potężne gry strategiczne” – powiedział Meier. „Naszym celem jest stworzenie Cywilizacji na każdą platformę, na której gra może się sprawdzić. Jeżeli wersja na Nintendo DS ma szansę być dobrym produktem, na pewno taką zrobimy. Ciągle jednak jesteśmy na etapie poszukiwania nowych możliwości”.

Meier tłumaczył też, że wersja Cywilizacji na konsolę N-Gage była nieudana, gdyż ani on, ani jego studio developerskie nie uczestniczyli w procesie powstawania gry.

Pytany o kolejne dodatki do wydanej niedawno Civilization IV, Meier powiedział, że powstaną, gdy pojawi się wyraźny sygnał ze strony graczy, że takowe są potrzebne. Założyciel studia Firaxis stwierdził również, że jego firma jest niezmiernie zainteresowana epizodycznym contentem i dystrybucją cyforwą. Niewykluczone, że w ten sposób rozprowadzana będą m.in. nowe kampanie do gry.

W wywiadzie dla Gamespota Meier reklamował głównie nowy produkt Firaxis – kompilację wszystkich gier spod szyldu Civilization o tytule Civilization Chronicles.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. No bez klawiatury to tylko będzie to że nie będziesz miał skrótów klawiszowych. Tak to reszta powinna być mi się wydaje w niezmienionej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here