[INFORMACJA PRASOWA] Osiągnięcie pułapu 40 milionów sztuk konsol, oznacza uznanie PlayStation 2 za najpopularniejszą platformę komputerowej rozrywki w Europie. PlayStation 2 uzyskało lepszy wynik od swojego poprzednika PlayStation® (PS one®), które sprzedało się w ilości 39 milionów sztuk. W przeciągu 6 lat, PlayStation 2, stało się godnym następcą PS one, które po 6 latach, sprzedało się w ilości 33 milionów sztuk.

‘’Jesteśmy bardzo dumni z powodzenia PlayStation 2”, powiedział David Reeves, Prezydent SCEE i CEO.” W ubiegłym miesiącu, sprzedaż PlayStation 2 na terenie Europy i terytorium PAL przewyższyła 100.000 sztuk tygodniowo, co udowodniło, że format ten jest obecnie popularny jak nigdy dotąd.”

Od 10 listopada, br. na polskim rynku będzie dostępna nowa limitowana wersja różowego PlayStation 2. Konsola sprzedawana będzie w zestawie z dwoma, różowymi kontrolerami i kartą pamięci (8MB) do PlayStation 2, w tym samym kolorze. Rosnącą popularność, PlayStation 2 zawdzięcza społecznie interaktywnym grom, takim jak BUZZ , SingStar i EyeToy. Od premiery w Polsce w 2000r. sprzedanych zostało ok. 500.000 sztuk PlayStation 2.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Tak czytam, czytam i mowie: „O cholera, to PlayStation 3 naprawde robi furore” – nabrala mnie galeria pod spodem PS3 bo czytalem tak sobie wybiorczo fragmenty. Ale jak zobaczylem w komentarzach, ze „ja mam”, „ja sprzedalem” to sie polapalem ;). Ale wynik i tak imponujacy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here