Microsoft potwierdził wcześniejsze plotki i doniesienia prasy. W przyszłym miesiącu na amerykańskim i kanadyjskim rynku pojawi się 60 gigabajtowy model konsoli Xbox 360. Tym samym flagowy, 20 gigabajtowy model przestanie być produkowany i jego cena będzie obniżona o 50 dolarów, aż do wyczerpania zapasów. Cena nowego Xboxa 360 ma wynieść 349 dolarów amerykańskich, a starszego, wycofywanego z produkcji modelu 299 USD. Już teraz w większości sklepów w Stanach Zjednoczonych cena wersji z 20 gigabajtowym dyskiem oscyluje właśnie w okolicy tej kwoty.

W związku z wprowadzeniem nowego modelu dla prasy wypowiedział się przedstawiciel firmy. Albert Penello stwierdził: …wiemy, że konsumenci potrzebują coraz więcej przestrzeni na gromadzenie danych… Przypomnijmy, że od pewnego czasu w usłudze Xbox Live można pobierać na przykład filmy fabularne i większy dysk twardy z pewnością jest rozsądnym rozwiązaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. Pewnie sprzedawcy w Polsce będą sprzedawali nowego xbox’a 360 za 1200- 1300 zeta co w porównaniu do ceny PS3 (ok. 1400) może już kogoś zastanowic nad wyborem konsoli (WIFI, blu-ray, darmowy internet). Oby Sony też zmniejszyło cenę PS3 bojąc się konkurencji wtedy sytuacja na rynku Polskim byłaby dużo ciekawsza.

 2. Microsoft naprawia swoje błędy „młodości”?Szkoda, tylko, że dopiero teraz, po wprowadzeniu modelu 0 GB. Rozumiem, że walka o klienta trwa i chcą się pochwalić najtańszą konsolą current- gent na rynku, ale dla mnie brak dysku to pomyłka. Cóż, dla niektórych cały czas najtańszy Xbox jest jedynym wyjściem i moim zdaniem to dobrze, bo grono konsolowców może się poszerzać. Swoją drogą warto zauważyć pewną zależność:Sony cały czas reguluje sprawę software’u. Microsoft cały czas reguluje sprawę hardware’u.

  • Microsoft cały czas reguluje sprawę hardware’u.

   No coz. . . Jesli mnie pamiec nie myli to Sony „cyrkowalo” z wersjami HDD 40-60-80. . . Ale to dobrze, ze wprowadzaja wieksza pojemnosc za ta sama cene. Kozystaja na tym i nabywcy (wieksza pojemnosc), i koncern (cena utrzymana, licza na utrzymanie poziomu sprzedarzy, a roznica w wyprodukowaniu 20-60GB HDD jest nikla). A tak poza tematem: ringod/rinqem – jakies problemy z rozdwojeniem jazni? 😉

   • A tak poza tematem: ringod/rinqem – jakies problemy z rozdwojeniem jazni? 😉

    takze mam dosyc czytania podwojnych postow jednej osoby. . rinqem / rinqem daj sobie spokoj (takze z dawaniem minusow kazdemu kto Ci to wypomina. i tu nie chodzi o podobna ksywke 😉 [choc tez mogles sie bardziej postarac ;] ]zamiast wiekszego dysku powinni zmniejszac cene xpudla. .

 3. Wprowadzanie wielu wersji z dyskiem to co innego od w prowadzenia wersji bez dysku. Choc trzeba przyznac, że developerzy przesadzają i idą normalnie na łatwiznę wciskając co chwilę instalację (od czego blu-ray)?@tomasz81po co piszesz dwa razy po rząd to samo? Żeby goście z V mieli robotę? Chyba każdy zrozumiał za pierwszym razem. . . @atreyouDobra, jak znajdę z podobną ksywką do Ciebie użytkownika to też będziesz miał rozdwojenie jaźni, zgoda?

 4. To są jakieś żarty z tymi dyskami czy jak? 80GB twardziel kosztuje 100zł, więc jak ma się 20GB-owy do ceny całej konsoli i po co w ogóle wprowadzano wersję no-hdd? To przecież był krok w tył nawet w stosunku do pierwszego X-a, a oszczędność żadna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here