Korporacja Microsoft ogłosiła właśnie, że na amerykańskim rynku sprzedało się już ponad 10 milionów konsol Xbox 360 i jak powiedzieli oficjele z MS ich sprzęt jest pierwszą konsolą obecnej generacji, która przekroczyła w Stanach Zjednoczonych próg 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Don Matrick z Microsoftu powiedział: …historia pokazuje, że konsola tej firmy, która pierwsza osiągnie próg 10 milionów sprzedanych jednostek wygrywa wśród obecnej generacji konsol. Mattrick zapomniał jednak, że jakiś czas temu Nintendo chwaliło się wynikiem rzędu 10.6 miliona sprzedanych Wii na rynku amerykańskim. Podano także do publicznej wiadomości, że ogólna ilość Xboksów 360 osiągnęła globalnie niebagatelną liczbę ponad 19 milionów egzemplarzy.

Wspomniano przy okazji o Grand Theft Auto IV, który w ostatnich dniach bardzo przyczynił się do sukcesu konsoli giganta z Redmond. Baza użytkowników usługi Xbox Live przekroczyła właśnie 12 milionów użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. No i oby się Sony nie zdziwiło . . . Japonia jak Japonia, tam jakoś PS3 pociągnie, ale skoro w US tak dobrze stoi X360 to będzie naprawdę ciężko, dodaj, że Europe ma zawsze w d***e na samym końcu, to nieciekawie się maluje sytuacja . . . Niby jeszcze w zeszłym tygodniu artykuły już opisywały kto ma 1sze, 2gie, 3ecie miejsce w wyścigu . . . a tutaj dalej niewiadomo

    • Niby jeszcze w zeszłym tygodniu artykuły już opisywały kto ma 1sze, 2gie, 3ecie miejsce w wyścigu . . . a tutaj dalej niewiadomo

      Bo tak na prawdę to wszystkie 3 konsole na swój sposób wygrały 🙂 Dużo graczy ma już Ps3 tak samo jest z Xboxem o Wii już nie wspomnę 🙂 Wojny nie ma i nikt nie wygra, a dlaczego ? a dlatego że sytuacja jest wyrównana. Wii ma gry wymagające ruchu nie tylko kciuków które przyciągają olbrzymią rzesze graczy, nie konieczine tych hardcorowych. Ps3 się rozkręca, w końcu zaczynają wychodzić te exclusivy na które posiadacze Czarnulki czekały bardzo długo. . . Xbox ma masę gier nie koniecznie samych hiciorów poza tym wójek Bill potrafi namieszać 🙂 Każdy w jakimś stopniu wygrał, zwycięzca będzie wtedy jak wszyscy kupią tą samą konsole, teraz nie ma szans na wyłonienie baa nawet na próbowanie wyznaczania zwycięzcy 🙂

  2. Ale i tak prawda jest taka że nie ma co patrzeć na ilość sprzedanych konsol a na średnią ilość gier przypadajacych na jedną sprzedaną konsolę. Xbox tych gier ma najwięcej, i M$ zarabia tak naprawdę tylko na sprzedawaniu licencji itp. bo przecież wiemy że dużo kasy dokłada do każdego egzemplarza klocka:) „Wygrana” Wii jest tylko pozorna, bo mnóstwo ludzi kupuje ten sprzecik tylko Dla WiiSports i są to casuale:)

  3. M$ zarabia tak naprawdę tylko na sprzedawaniu licencji itp. bo przecież wiemy że dużo kasy dokłada do każdego egzemplarza klocka:)

    Wiemy, że już najprawdopodobniej nie dokłada ani grosza. Co innego Sony. Według najnowszych badań każde PS3 może kosztować firmę około 260 dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here