Pierwsze wzmianki na temat The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena pojawiły się w sieci niecałe osiemnaście miesięcy temu. Od tamtej pory o grze nie mówiło się zbyt dużo. Sierra miała ją wydać pod koniec zeszłego roku, ale jak sami widzicie nic z tego nie wyszło.

Okazuje się jednak, że tytułem tym zainteresowała się firma Atari. Postanowiła ona wysłać Dark Athena do spa czy innego modnego miejsca, w którym to gra przejdzie metamorfozę. Po powrocie do świata elektronicznej rozrywki powinniśmy znaleźć w niej całkowicie nową kampanię dla samotnego wojownika. Tytuł ten nie będzie więc zwykłym remake'iem The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (choć nadal wcielamy się w tytułowego bohatera gry). Nowością jest też konkretna data premiery tej produkcji. Atari wyznaczyło ją na wiosnę przyszłego roku. Platformami docelowymi wciąż są konsole Playstation 3 i Xbox 360. Vin Diesel na pewno się cieszy. Jeśli gniotem okaże się gra The Wheelman, to wciąż serca graczy zdobyć może Dark Athena. Pytanie tylko czy jest w nich jeszcze miejsce na tą produkcję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. no właśnie, pierwszy Riddick był świetny. Wolał bym mimo wszystko zagrać w coś nowego, niż powtarzać stare lokacje, ale nawet w remake 1:1 chętnie bym pykną (wystarczyło by poprawić końcówkę, która ewidentnie była machnięta na szybko, bo termin gonił). Pytanie jednak brzmi nie ‚co dostaniemy’, ale ‚kto nam to dostarczy’. Mam nadzieję że cały czas jest to projekt studia Starbreeze. Jeżeli Atari oddało gre innemu developerowi, to pewnie nie ma na co czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here