Na konferencji CES 2011 w Las Vegas Steve Ballmer ujawnił ciekawe dane dotyczące konsoli Xbox 360 i Kinecta. Według jego słów od momentu premiery w 2005 roku na całym świecie sprzedało się już 50 milionów konsol Xbox 360*. Dane te przyćmiewa jednak nowa zabawka Microsoftu, czyli urządzenie Kinect, które zeszło już w 8 milionowym nakładzie. To ostatnie wcale nas nie dziwi. Pisaliśmy już, że Kinect odebrał produktowi Apple, a konkretnie iPadowi koronę „najszybciej sprzedającego się urządzenia elektronicznego”. Na konferencji podano też do wiadomości, że liczba użytkowników usługi Xbox Live przekroczyła 30 milionów.

Także Sony na swojej konferencji pochwaliło się ciekawymi statystykami. Podano na przykład, że liczba zarejestrowanych kont w usłudze Playstation Network to już zawrotne 60 milionów. Warto jednak nadmienić, że usługa PSN nie jest sieciową platformą dla tylko jednej konsoli – tak więc liczone są również konta np. użytkowników Playstation Portable.

*Gwoli ścisłości na konferencji MS Steve Ballmer powiedział zacytujmy: In 1st 60 days we sold more than 8 million Kinect sensors worldwide. Nie wiemy zatem, czy w przypadku tych 50 milionów konsol i 8 milionów Kinectów chodzi o tzw sprzęt dostarczony do sklepów (shipped), czy o sprzedaż klientowi końcowemu. Zakładamy, że chodzi o opcję shipped.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Ale konsole dostarczone do sklepów to konsole sprzedane przez producenta. Bo sklep to tylko pośrednik, który odsprzedaje swój towar klientowi. Natomiast co się tyczy liczby kont PSN . . . sam mam ich bodajże 8, tak więc . . . Nie ma to jak magia liczb 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here