Podczas jednego ze swoich spotkań prasowych, Microsoft postanowił utrzeć nieco nosa pyszniącemu się Sony, podając do wiadomości informację o nowej możliwości swojej konsoli – X360, wyświetlaniu rozdzielczości 1920×1080 w trybie progresywnym.

Dzięki jesiennemu update'owi oprogramowania konsoli, dostępnemu za darmo za pośrednictwem Live'a, Xbox 360 otrzyma możliwość pracy w rozdzielczości 1080p. Jak dotąd najwyższą rozdzielczością obsługiwaną przez ten sprzęt było 1080i, oznaczające, krótko mówiąc, gorszą jakość.

1080p było przedstawiane przez obóz Sony jako jeden z atutów przesądzających o wyższości PS3 nad konsolą konkurencji. I chociaż różnica pomiędzy oznaczeniem ‚p' (progresive) oraz ‚i' (interlaced) nie polega na zmianie samej rozdzielczości a na sposobie odświeżania obrazu, wiąże się jednak ze sporą poprawą jakości. Propaganda Sony był więc silnym ciosem w 360-tkę, podkreślającym różnicę w jakości obu produktów.

1080p na Xboxie nie będzie dostępne od razu we wszystkich grach i z pewnością część starszych tytułów nigdy nie dostanie szansy pokazania się w najwyższej rozdzielczości spod znaku HD. Zwyczajnie nie każdą grę da się podkrecić do tego standardu. Z pewnością jednak wszystkie nowe, liczące się tytuły zostaną dostosowane do tego, aby w pełni wykorzystywać możliwości sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOblivion na PS3
Następny artykułCrysis artystycznie

6 KOMENTARZE

  1. „najwyższą rezolucją” aaaa, rezolucją ONZ może? 😀 bo w monitorach i telewizorach to jest rozdzielczość, a nie rezolucja 🙂 swoją drogą na razie te wszystkie 1080i i p są śmiechu warte – na rynku może jest z 5 telewizorów, które to obsługują (i są masakrycznie drogie)

  2. Zaraz. . . To Xbox360 nie obsługiwał *pełnego* HD? Tylko HDReady? Przecież taki telewizor można kupić za jakieś 2 tysiaki ! Heh, coraz bardziej nakręcam się na tą konsolę – i chyba za jakiś miesiąc sobie ją kupię + jakiś ładny monitor LCD obsługujący HDTV. . . Tak. . . Nie mogę dłużej patrzeć na tytuły z Xbox’a 360 ! Są zbyt dobre! 😀

  3. to wy chyba żyjecie w klasztornej celi jak o tym nie wiedzieliście :), a tak BTW to myślałem że nie ma tego w tej konsoli bo jest na to za słaba, a tu niespodzianka :). Ktoś mi zafunduje X-boxa 360 ? 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here