Magazyn Variety podał do publicznej wiadomości informację, która z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów elektronicznej rozrywki. Studio Universal we współpracy z reżyserem Piratów z Karaibów wyprodukuje film opowiadający o Second Life. Hollywoodzcy bossowie pozyskali prawa do artykułu Aleksandry Alter z Wall Stret Journal, która w swoim artykule zatytułowanym „Is This Man Cheating On His Wife?” opowiadający historię pana Rica Hoogestraata, cukrzyka i nałogowego palacza w średnim wieku, który spędzał 20 godzin na dobę w Second Life jako „młody biznesmen”, a nawet wirtualnie się ożenił z innym graczem (graczką?).Gore Verbinski nie chce jednak stworzyć filmu w 100 procentach opartego na wyżej wymienionym artykule. Przeżycia pana Hoogestraata mają być tylko punktem wyjścia do rozważań nad „efektami szeroko pojętego roleplayingu” i wpływu gier MMO na codzienne życie uzależnionej osoby. Warto przypomnieć, że Verbinski tworzy też dla nas film Bioshock.

Co wy na to? Pójdziecie do kina na takiego “Second Life'a”? Za scenariusz nowego filmu Verbinskiego odpowiada Steven Knight, który ma na swoim koncie współpracę między innymi nad filmem Eastern Promises w reżyserii Davida Cronenberga. Tak więc możemy zakładać, że obraz ten nie będzie kompletnie idiotyczny. To nie pierwszy flirt Second Life'a z X muzą. W serialu Kryminalne zagadki Nowego Jorku (CSI: New York) detektyw Mac Taylor grany przez Gary'ego Sinise w jednym z odcinków ścigał morderce w wirtualnym świecie gry od Linden Lab.

My jednak sądzimy, że lepiej z tematem „gier MMO” radzi sobie branża dla dorosłych. Takie filmy „akcji” jak WhoreLore (dawniej World of Porncraft) mają rzesze fanów. No bo przecież kto nie chciałby obejrzeć odcinka The Rage of Bonan!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. A już myślałem że Uwe Boll :)To chyba tyle w tym komentarzu, bo co można więcej napisać? Szkoda tylko wydania pieniędzy na coś takiego, co hitem i tak nie będzie. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here