Wydawca THQ podpisał umowę z organizatorem zawodów Ultimate Fighting Champion, na mocy której powstanie gra komputerowa, dedykowana tej relatywnie nowej dyscyplinie sportowej. Choć brak szczegółowych informacji o samej grze, umowa zakłada, że THQ posiada prawa do stworzenia jej wersji na niemal wszystkie konsole następnej generacji, komputery PC i telefony komórkowe.

Choć przez pewien czas seria UFC firmowana była sloganem „Brak zasad!”, w rzeczywistości jest to normalny sport kontaktowy, gdzie dwóch zawodników ma za zadanie pokonanie przeciwnika przy użyciu dowolnych sztuk walki. Cechą charakterystyczną serii jest ignorowanie wag klasowych i liberalne podejście do fauli, zawodnicy mogą bowiem atakować jak chcą, z wyłączeniem kilku najbardziej kontrowersyjnych ruchów.UFC doczekało się swojego własnego telewizyjnego reality show, The Ultimate Fighter, które powstaje od pięciu lat we współpracy ze stacją telewizyjną Spike TV.THQ posiada doświadczenie w temacie – od wielu lat dominuje na rynku gier zapaśniczych, wydający tytuły serii WCW, WWE i WWF.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. W końcu. MMA rządzi. Moglbiby też zrobić grę na podstawie K1. Jeśli UFC będzie na poziomie Fight Night Round 3 to ja się piszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here