Siecią wstrząsnęła plotka o nadchodzącej nowej odsłonie Halo. Nie będzie to jednak cześć czwarta wielkiego hitu. Tę najprawdopodobniej ujrzymy dopiero na trzeciej generacji konsoli Xbox. Jak podaje najnowszy numer magazynu Electronic Gaming Monthly. Panowie z Bungie pracują nad nowym projektem. Nowa gra w ma być tak zwanym spin off’em. Będzie to zatem gra umieszczona w uniwersum Halo, ale z zupełnie nowymi bohaterami. Co ciekawe fabuła tej produkcji ma opowiadać o wydarzeniach poprzedzające te znane z trylogii o Masterchiefie. Wiadomo także, że nowa odsłona Halo będzie Third Person Shooterem. Najwidoczniej Bungie postanowiło wziąć przykład z Gears of War. Fabuła ma opowiadać o pierwszych wojennych zmaganiach rodzaju ludzkiego z Obcymi (Covenant). Zgodnie z „linią historyczną” Halo będzie się więc toczyć około roku 2525 – był to początek Wielkie Wojny. Najprawdopodobniej wcielimy się w żołnierza legendarnej 105 orbitalnej dywizji desantowej (ODST).

Nie wiadomo, czy nowa produkcja Bungie ma jakiś związek z tajemniczym projektem Petera Jacksona i Microsoftu dotyczącym Halo (Wingnut Interactive), czy też z filmową ekranizacją. Jedno jest pewne – w produkcję gry zaangażowało się WETA Studios Petera Jacksona. Skoro słynne nowozelandzkie studio będzie maczać swoje paluszki w tej produkcji to animowane przerywniki będą na naprawdę mistrzowskim poziomie. Warto przypomnieć, że to właśnie artyści z WETA byli odpowiedzialni za materiały FMV w Heavenly Sword.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

    • To powoli zaczyna przypominać politykę EA.

      Niekoniecznie, Halo wyewoluowało dopiero do trzech spójnych części. Takich Final Fantasy jest w końcu 12, a każda jest równie genialna co poprzednia (co prawda FF to jRPG, ale bądźmy dobrej myśl 😉 ). W każdym bądź razie, dopóki nie zaczną dodawać cyferek odwzorowujących rok wydania – nie jest źle :P.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here