Najprawdopodobniej na tegorocznych targach E3 Microsoft ujawni światu nową wersję konsoli Xbox 360. Wersja konsoli zwana „Premium” wyposażona w dysk twardy o objętości 20 gigabajtów zostanie zastąpiony znacznie większym – 60 gigabajtowym. Oprócz tego gigant z Redmond planuje obniżyć ceny swoich konsol o około 30 dolarów. Nowe Xboksy pojawić się maja na rynku już w sierpniu. Skąd to tempo? Z pewnością wpływ na taką decyzję ma ofensywa Sony. W ostatnim czasie Playstation 3 złapało wiatr w żagle i w rankingach sprzedaży bije na głowę konkurenta. Czy obniżka ceny i wprowadzenie nowego modelu pomoże konsoli Microsoftu w walce o klienta?

Wokół konsoli Xbox 360 sporo się dzieje. Miesiąc temu pisaliśmy o planach wprowadzenia w przyszłości „Xboksa Lite”. Potem siec obiegła wieść o nowym, wzorowanym na WiiMote kontrolerze do gier o nazwie Newton. A kilka dni temu sieć obiegła wiadomość, że nowa generacja konsoli Xbox być może pojawi się w 2010 – 2011 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

  1. Przecież mają dużo więcej konsol sprzedanych od Playstation 3, więc skąd te nerwy? Ja bym się spodziewał podobnej zagrywki raczej po Sony żeby dogonic konkurenta, choc obniżka cen xbox’ów jest możliwa, bo sam hardware potaniał xD.

  2. Xo360 ma obecnie przewage około 5,8miliona sprzedanych konsol nad Ps3,biorąc pod uwage ze z ps3 wygrywa w ostatnim czasie na rynku europejskim i japońskim oraz w ogolnych tygodniowych podsumowaniach sprzedaży,Micros proboje cieciami cen przywrocic dawna rownowage Wii>xo>ps3. Niestety te obnizki bede skutkowały co najwyżej podniesieniem sprzedazy na kilka tygodni po samym czynie. Pozniej znow wszytsko wroci do normy. Ps: Dobra rada dla micro. Faceci weźcie sie do roboty i zrobcie porzadna kosnole, Xo360 ma jeszcze pare łądnych lat przed sobą. Po co sie spieszyć??? uczcie sie na błedach a nie za 2 lata znowu beda wszedzie newsy o 4milionach wadliwych Xo720 w serwisach. . . . . . . . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here