Dziś w sieci został opublikowany pierwszy trailer, stanowiący w istocie 15-minutowy pokaz Bioshocka. Do tej pory grę w ruchu mieli okazję zobaczyć jedynie nieliczni, bo producent gry postanowił prezentować swoje dzieło jedynie za zamkniętymi drzwiami podczas targów E3 i Games Convention.

Prezentacja skupia się na przedstawieniu najważniejszych elementów gry, które wyróżniają ją sposród innych strzelanek FPP. Wydarzenia na ekranie komentowane są na bieżąco przez Kena Levine’a – głównego twórcę gry. Zobaczyć zatem można elementy eksploracji otoczenia, walki bronią czy interakcji z napotkanymi przedmiotami i postaciami. Zdaniem Lavine’a, Bioshock na nowo zdefiniuje pojęcie gatunku FPS, zarówno pod względem mechaniki rozgrywki, sztucznej inteligencji, jak i samej grafiki.

Irrational Games stworzyli niepowtarzalny świat, czyli osadzone na dnie oceanu miasto Rapture. Do środka sączy się woda, która zalewa podłogi, urządzone w stylu art deco pomieszczenia wypełnione sa zbutwiałymi meblami a po korytarzach przemieszczają się genetycznie zmutowane postacie. Wszystko to zaledwie część 15-minutowej prezentacji. Jeśli Irrational Games w pełni zrealizują swoją wizję gry, a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie, to Bioshock skazany będzie na sukces.

Bioshock powstaje na Xboxa 360 oraz komputery PC. Premiera gry planowana jest na wiosnę 2007.

Film można pobrać ze strony http://xbox360.ign.com/articles/733/733807p1.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Microsoft wie co robi. Zapowiadający się HIT!! na PC i X360 WoW. Super przynajmiej człowiek kupując X360 będzie spokojny, że nie zabraknie dobrych tytułów i będzie w co pograć. Tak trzymać !!!

  2. Śledzę tą gierkę od dawna i jestem pewien, że jeżeli choć w 30% uda sie zachować klimat z wspaniałego System Shocka to na pewno bedzie hit!!

  3. Mi chyba jednak bardziej odpowiadałby klimat Cyberpunkowy z System Shock’a 2. Ale Bioshock w sumie też się nieźle zapowiada. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here